Jump to content


Εγγυηση


jimakoZzz

Recommended Posts

Η εγγυηση οσον αφορα τα καμενα pixel των οθονων ειναι ζορικη.

Οντως οι LG δινουν zero pixel και το γνωριζω κι εγω εκ πειρας.

Γνωριζω επισης εκ πειρας οτι σε οθονη-τηλεοραση samsung (20 ιντσων) που μετα απο μισο χρονο δεν αναβε , ηρθαν τα παιδια απ το service σπιτι μου την πηραν οπως ηταν, και μου αφησαν μια ολοκαινουρια 24αρα γιατι το μοντελο μου δεν υπηρχε καν.(δε με χαλασε).

Αλλα για zero pixel δε ξερω.

Εχω ακουσει ιστοριες που σου λεν οτι στο αλλαζουν αμα ειναι κιτρινο ή μωβ , αλλα οχι πρασινο...παπακιες για αγρίους δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι εφοσον σε νοιαζει περισσοτερο το κατα ποσο σε καλυπτει η εγγυηση συγκεκριμενα στον τομεα των καμμενων πιξελ δεν εχεις και πολλες επιλογες.

Ουτος ή αλλως και οι LG δεν υπολοιποντε στον τομεα της ποιοτητας.

Μια χαρα εταιρια ειναι και μια χαρα οθονες βγαζει.

Για καθημερινη χρηση, browsing, games κτλπ, ολες οι οθονες καλες ειναι.

Για photoshop κτλπ πρεπει να ψαχτεις πολυ παραπανω.

Για την ιστορια... για τι χρηση τι θες και για ποσες ιντσες σκεφτεσε.

Αν εχεις κατι κατα νου δωσε και λινκ του μοντελου να ακουσεις και καμια πιο εξειδικευμενη απαντηση, και οχι γενικολογιες οπως σου λεω τωρα :

''παρε LG'' (λες και η LG εχει ενα μονο μοντελο)

(ανοιξε καλυτερα νεο τοπικ στη κατηγορια οθονες για να παρεις και περισσοτερες και πιο εξειδικευμενες απαντησεις, μιας και το θεμα θα ξεφυγει απο το θεμα των εγγυησεων)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.