Jump to content



Κολλάει το σύστημα!


hurin

Recommended Posts

Τα 2 πρωτα θα δοκιμασω εγω,γιατι δευτερη καρτα δεν εχω.

Θα κανω τωρα ενα scan για malware και στους 2 δισκους.

Δεν ξερω ισως φταιει που εχω αφησει 16 updates για τα windows χωρις εγκατασταση ή το οτι οι δισκοι ειναι στο παρατσακ να γεμισουν εντελως (6gb ακομα ο δισκος με το λειτουργικο...)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε scan με antivirus πχ,avira,avast,κτλ.

Γιατί πριν λίγες ημέρες είχε παρόμοιο θέμα ένας γνωστός μου.Το pc του αρχισέ τα κολλήματα,πετούσε μπλε οθόνες-διάφορα μηνύματα και ετοιμαζόταν για format,αλλά του πρότεινα να κάνει ένα scan με avira(είχε microsoft se).Το έκανε και βρήκε αρκετά trojan,μετά απο αυτό το pc ήταν οκ!

Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά δεν χάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα με τρελλάνει εντελώς. Αν το σβήσω, μετά δεν μπουτάρει, ανάβουν φωτάκια και γυρίζουν οι ανεμιστήρες αλλά σε 5 δευτερόλεπτα σβήνει.

Το περίεργο είναι ότι για να μπουτάρει, πρέπει να χτυπήσω το κουτί στο δεξί πλαινό.

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη...

Η καρτα γραφικων ειναι στην θεση της?? Και εγω εχω παθει κατι παρομοιο,και οταν ανοιξα το πισι,ειδα οτι η καρτα ειχε βγει απο την μια μερια...Τωρα το πως ειναι μια αλλη ιστορια..(οταν την ξαναεβαλα,σταματησε να κολλαει..)

Memtest ετρεξες? δοκιμασε μια..

Επεισης,δοκιμασε να ανοιξεις το πισι με μια ραμ πανω του...

Αυτο που λες οτι πρεπει να το χτυπησεις...κοντα στον επεξεργαστη? Για κοιτα μπας και δεν ειναι σωστα τοποθετημενος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.