Jump to content



wireless z-5500


deshi13

Recommended Posts

καλημερα παιδια και καλο χειμωνα. ειμαι κατοχως των z-5500 και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιος τροπος να εκανα τους πισω δορυφορους ασυρματους. καθε πληροφορια δεκτη , σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι... αλλά δεν βρίσκω κάποια φθηνή λύση.

π.χ. θες κάτι για ασύρματη μετάδοση (κυκλοφορούν αρκετά μαραφέτια) που θα παίρνει σήμα από την έξοδο της κάρτας ήχου για πίσω ηχεία, και έναν μικρό στερεοφωνικό ενισχυτή που θα παίζει τα πίσω ηχεία. ~120€ με μεταχειρισμένο ενισχυτή.

ή κάτι τέτοιο σε έτοιμο πακέτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1274422&catalog=19&category=69977525 (αν μπορεί να συνεργαστεί με πατέντα)

Ή με απλά λόγια... δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και καλο χειμωνα. ειμαι κατοχως των z-5500 και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιος τροπος να εκανα τους πισω δορυφορους ασυρματους. καθε πληροφορια δεκτη , σας ευχαριστω πολυ

απλό... τους κρέμας και δεν περνάς τα καλώδια.:drool:

τώρα άμα θέλεις να δουλεύουν κι όλας, τότε πουλα αυτά και πάρε με ασυρμάτους δορυφόρους γιατί με πατέντες κατά 90% θα χάσεις χρόνο και χρήματα

(γνώμη μου πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι εχοντας ασύρματα ηχεία,πρέπει πάλι να βρεις που θα χώσεις τα καλώδια γιατί μόνο ασύρματα δεν είναι και πιάνουν 2 πρίζες απ'τον τοίχο.:shifty:

Επίσης τα z-5450 φαίνονται καλή ιδέα,αλλά αν εξαιρέσουμε το ότι θα μπλέξεις με πολλά περισσότερα καλώδια απ'ότι με τα πίσω των z-5500,έχουν και χειρότερο ήχο τα μπροστά (γιατί τα πίσω είναι εκτός συναγωνισμού απ'το lag που έχουν),αλλά έχουν πιο μαζεμένο μπάσο απ'τα z-5500.

Το να κάνεις κάτι στα z-5500 δεν αξίζει,διότι σου βρίσκω λύσεις αν θέλεις αλλά θα σου κοστίσουν πάνω κάτω όσο πήρες όλο το σετ

http://www.amphony.com/products/l1550.htm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.