Jump to content



foxconn bloodrage γνώμες....


plessinho

Recommended Posts

παιδες θελω να μου πειτε την γνώμη σας για την μητρική...

από κατόχους θα ηθελα να μου πουν πραγματα για την σταθεροτητα της σε o/c....

ασχολουμαι με το κλοκαρισμα και θέλω καλά ρολογια και σταθερα για 24/7 σε καλο νερο αυτα οχι αέρα...

εχω ακουσει καποια καλα λογια και θέλω και την δικιά σας γνώμη για να την αγοράσω....

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε σας απάντηση.....

Link to comment
Share on other sites

αφού κανίς κλοκαρισμα όπως λες πρεπι να βαλις λίγο πιο βαθια το χέρι στην τσέπη ιδικά αν να κανίς με νερό η blood rage κάνει 235e 8α σου πρωτινά την GIGABYTE GA-EX58 EXTREME με 277€ η EVGA X58 SLI le 259€

Link to comment
Share on other sites

Σαν μητρική είναι μια από τις καλύτερες που κυκλοφορούν για το s1366. Σε o/c μια χαρά σταθερή είναι. Αν ενδιαφέρεσε και για πιο extreme καταστάσεις υπάρχει και το mod, που μέσω αυτού θα ανεβει το bclk της! Το τελευταίο bios της μητρικής είναι πολύ καλό, πλέον όμως η εταιρεία έχει σταματήσει την λειτουργία της, οπότε δεν ξέρω αν τυχόν προβλήματα λυθούν με επόμενα(αν υπάρξουν(χλωμό το βλέπω)) bios. To μόνο μειονέκτημα είναι η ύπαρξη τριών μόνο slots για μνήμες, δεν είναι όμως αυτό αρνητικός παράγοντας, γιατί βάζεις ένα κιτ με 6gb. Αν πάλι θες περισσότερα πας σε άλλη mobo!

Aπό τις 3 που είπε ο φίλος από πάνω, δεν θα έπερνα την evga. Η GB είναι εξίσου πάρα πολύ καλή μητρική:D

Link to comment
Share on other sites

sped25 καμια απο τις δυο μητρικες που μου προτινες δεν εχει sas controller 1 μειον εχουν μεν 6 σλοτ για μνημες αλλα και 3 νομιζω μου κανουν.....

και επιπλεον η bloodrage μου δεινει και το μπλοκ για νερο ετοιμο....

πιστευετε οτι αξιζει να επιλεξω καποια απο τις αλλες?

τι παραπανω μου δεινουν για να τις επιλεξω?

Link to comment
Share on other sites

έκανα μια μικρή ερεύνα σχετικά με τιν Bloodrage είναι αρκετά καλή για τα λεφτά της άλλα είδα πως η σελίδα της foxcon δεν την έχει πλέον άλλα εχει την Bloodrage GTI που στην ουσία ειναι μια κομμένη Bloodrage .. αν την βρεις σε καπιο μαγαζί τότε τσιμπά την αξίζει τα λεφτά τής πρόσεχε να μην ειναι η GTI έκδοση που δεν εχει sas raid controler και διαφορα αλλα http://www.foxconnchannel.com/product/motherboards/detail_spec.aspx?ID=en-us0000446

Link to comment
Share on other sites

λάθος για το προηγούμενο που είπα πώς δεν υπάρχει στην σελίδα της foxcon την βρήκα SORY ALLA MOU LIPI :lazy::lazy::lazy::lazy::lazy:http://www.foxconnchannel.com/product/motherboards/detail_overview.aspx?ID=en-us0000430 μην το σκεφτείς χτιπα την απο πλαισιο 235e

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα χρηματα πιστευω πως η Asus P6T ειναι καλυτερη και ποιο σταθερη σε o/c. Γενικα ολες η Χ58 μητρικες σ'αυτα τα χρηματα πανω κατω ιδιες ειναι. Δεν θα δεις καμια ιδιαιτερη διαφορα. Το μονο θετικο για τη Bloodrage οπως ειπες ειναι που σου δινει ετοιμο το μπλοκ για νερο. Απο την αλλη τα τρια μονο σλοτ μνημης προσωπικα δεν μου αρεσουνε. Η αποφαση δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.