Jump to content



Ποιά 9600pro?


Paxx

Recommended Posts

Kαλημέρα παίδες, ψήνομαι και γω σιγα σιγά, να αγοράσω ΑΤΙ 9600προ, και θα ήθελα να μου προτείνετε σε ποιά υλοποίηση, απο άποψη οικονομική, αντοχών στο oc και γενικά κόστους απόδοσης. Γνωρίζω οτι η gigabyte (για his δεν το συζητάω) είναι η καλύτερη, αλλα ακριβή! Δεν με ενδιαφέρουν πολύ τα νούμερα παρα η αξιοπρέπεια στα παιχνίδια αλλα και γενικότερα το framerate. Μιας και είμαι κάτοχος μιας fx5200 non ultra θα ήθελα να προβλέψω αν τα 160 ευρά(μακάρι) που θα σκάσω το λιγότερο, θα αξίζουν.

Τι μνήμες να περιμένω να φοράνε και πόσο περίπου ανεβαίνουν?

Ευχαριστω προκαταβολικά και ξανακαλώς σας βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινω φυσικα αυτην που εχω ως καλη λυση. Δεν ξερω πως κλοκαρουν οι υπολοιπες παντως εγω εντυπωσιαστηκα με την gigabyte 9600pro.

Με την default ψυξη και χωρις ψυκτρακια στις μνημες απο 400/600 πηγε 499.75/697.5.

Νομιζω οτι ειναι αρκετα καλα. Οι μνημες που φοραει νομιζω ειναι Samsung 2A sta 2.8ns.

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by icy20

Ναι ζαχο και εγω εχω ακουσει τα καλυτερα για την δικη σου.Και απο τα αποτελεσματα σου αυτο φαινεται να επαληθευεται

Εγω ομως γιατι δεν εμεινα ευχαριστημενος???????? Ακομα αναρωτιεμαι....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από lefterhs

Θα σου προτεινα να ΜΗΝ παρεις τη δικια μου, την Excalibur.

Mαλλον οι μνημες που κουβαλαει ειναι της πλακας. Εφτασαν μεχρι 320 και η GPU εως 470

Μεγαλε δεν ειναι κοθολου ασχημα εκει αφου ειναι μεταξη 9800 και 9700 pro (9700pro default clocks @ 325/310) αρα η GPU paei g********

Link to comment
Share on other sites

Σπαρτιατη κανεις λαθος.Οι 9700,9800 εχουν 8 pipes σε αντιθεση με τα 4 της 9600προ.Εχουν μεγαλη διαφορα σε επιδοσεις.Μια 9600 για να φτασει τα επιπεδα 9700nonpro@default πρεπει να ειναι τουλαχιστον 500/350 χρονισμενη σε ο/c...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.