Jump to content



ΕΠΑΚ και χρεωση


Vadergr

Recommended Posts

Βασικα απορια ειναι ,ελπιζω οχι πολυ κουτη.

Αν μπω pstn (επακ) στις 10παρα10 και μεινω για 1ωρας π.χ. , θα χρεωθω τα 10 λεπτα για 120δρχ και τα υπολοιπα με 60?Ποσο συχνα ''πεφτει'' η μοναδα στο ιντερνετ? Η αλλαγη μετα τις 10 γινεται αυτοματα η για καλο και για κακο να μπαινοβγαινουμε?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ote-shop.gr/business/priceepak.htm

Δεν αλλάζει με το δευτερόλεπτο. Και στο επακ και σε απλές κλίσεις, έχουν χωρίσει την ώρα σε μονάδες χρέωσης. Η χρέωση αλλάζει, μόλις τελειώσει η μονάδα χρέωσης (τουλάχιστο αυτό έχω καταλάβει κοιτώντας την ανάλυση του λογαριασμού, μπορεί να είμαι και λάθος)

Έναρξη κλήσης -> 22:34:53

Διάρκεια -> 207:51

μονάδες χρέωσης-> 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω τι μου είπανε όταν ρώτησα, με αφορμή την μεγάλη χρίση που έχω σε κινητά. Μετράει δευτερόλεπτα το «κοντέρ» που μετατρέπονται στο τέλος σε μχ με στρογγυλοποίηση μόνο της τελευταίας. Ποιος τους πιστεύει είναι το ζητούμενο.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω οσες φορες τους ρωτησα, παντα για χρεωση ανα δευτερολεπτο λενε, απο την εξυπηρετηση πελατων μεχρι τους πωλητες τους στη χονδρικη. αν ειναι ετσι ομως τοτε, γιατι σε ολο τους το site μιλανε για Μοναδες Χρεωσης;

Link to comment
Share on other sites

οτι και να ειναι παντως εμεις το ιντερνετ σιγα μην το κοψουμε. αρρωστοι ειμαστε.

Παντως νομιζω και εγω οτι ειναι με μοναδες αλλα σε συναρτηση με το δευτερολεπτο δηλαδη με στρογυλλοποιηση το τελευταιο δευτερολεπτο ->στην μοναδα

αυτα

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by .38-.45 on 27-09-2003 at 12:15

κι εγω οσες φορες τους ρωτησα, παντα για χρεωση ανα δευτερολεπτο λενε, απο την εξυπηρετηση πελατων μεχρι τους πωλητες τους στη χονδρικη. αν ειναι ετσι ομως τοτε, γιατι σε ολο τους το site μιλανε για Μοναδες Χρεωσης;

Για να σε κλέψει ο απατεώνας πρέπει να χρησιμοποιήσει ξίκικα μέτρα και σταθμά. Εφεύραν λοιπόν την μχ και την βάζουν στο κρεβάτι του Προκρούστη κατά το δοκούν. Από την άλλη σε παραμυθιάζουν αν πας στην πόρτα τους, και είναι όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.