Jump to content



Barton AQXEA 0330 rulez


voudas

Recommended Posts

Λοιπον ως γνωστος γκαντεμης δοκιμασα εναν 0331 AQXEA TPMW και ειναι @@!Ουτε 2300 με 1.9 δεν μπουταρει τα windows!Ελεος δηλαδη!2250 με 1.8 θελει και οχι τελειως σταθερα!Κωστα απο την αλλη φορα θα μου παιρνεις εσυ επεξεργαστη ετσι? :p

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by icy20

Λοιπον ως γνωστος γκαντεμης δοκιμασα εναν 0331 AQXEA TPMW και ειναι @@!Ουτε 2300 με 1.9 δεν μπουταρει τα windows!Ελεος δηλαδη!2250 με 1.8 θελει και οχι τελειως σταθερα!Κωστα απο την αλλη φορα θα μου παιρνεις εσυ επεξεργαστη ετσι? :p

Πραγματι εισαι πολυ γκαντεμης αφου τον ιδιο εχω και εγω και παει σταθερα στα 2606 και μπουταρει στα 2700,τρεχει benches στα 2685

Link to comment
Share on other sites

Ακου τι θα κανεις!Παρε απο oc.co.uk εναν παραπανω δοκιμασε τον και αν ειναι καλος μου τον δινεις οσο τον πηρες!Αλλιως χανεις και εσυ λιγα χρηματα!10-20 ευρω.Πως θα γινει?Εγω θα ειμαι το θυμα παντα? :p Αν θες σου πληρωνω τα μεταφορικα LOLOLOL

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

Ε ΟΧΙ ρε παιδί μου.....

Πολύ γκανταμιά πλάκωσε τελευταία....

Ο δικός μου ΑQZEA 0331 πετάει στα ύψη.......

Μέχρι 2616 σταθερά όλα και μπαίνω κανονικά στα Windows στα 2736 (228 Χ 12) αλλά έχω αμμέσως Restart αφού δεν κρατιέται σταθερό το Vcore και πέφτει από τα 2.03 που το έχω στο BΙΟΣ στα 1.95...... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Στα 2616 τον έχω με 2.0 Vcore από το ΒΙΟΣ και με ένδειξη 1.97 από το WINBOND MONITOR.....

Mε 15 λεπτά CPU TOAST φτάνω τα 51 C MAX CPU TEMP.....

Eαν βάλω στα 2736 ΜΗΖ τάση μεγαλύτερη από 2.03 Vcore δεν κάνει καθόλου Boot στα Windows.....

Eαν βάλω μεγαλύτερη τάση από 2.03 ακόμη και στα 2616 ΜΗΖ τότε έχω ξαφνικά Restart ενώ με 2.0 Vcore είμαι σταθερός....

Αυτό μάλλον συμαίνει ότι είμαι στα όρια του EXOS και δεν μπορεί να κρατήσει χαμηλές θερμοκρασίες ..... ή ότι τα MOSFETS του Board έφτασαν στα όρια ανόχής τους και πρέπει να μπεί καμμιά ψύκτρα......

Οσο για τον BARTON τον ΠΟΥΛΑΩ 100 Euro και το ΑΒΙΤ NF7-S 110 EURO με έτοιμο VDD mod και 250 FSB χωρίς πρόβλημα εαν έχει κάποιος καλές μνήμες........ ;);)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.