Jump to content



Barton AQXEA 0330 rulez


voudas

Recommended Posts

το νέο μου παιχνιδάκι...:inlove:

είμαι μέχρι τώρα 2570 με 1,925v και έχω δοκιμάσει και πάνω από 2,6g τα οποία δεν είναι ΑΚΟΜΑ σταθερά...

εδώ φαίνομαι ΟΚ με ό,τι έχω δοκιμάσει ως τώρα...

cpuid.jpg

sandra arithmetic & mmedia

sandra.jpg

pcmark cpu

pcmark.gif

super pi με μόλις ddr411 oι μνήμες... (έχω πρόβλημα να ανέβω παραπάνω, απορώ διότι μετά το vdd mod είχα 235+...)

spi.gif

και ένα aquamark αφού έχει cpu score μέσα...

aqua.gif

αυτά για αρχή...:alien:

Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικος και αντε και καλό OC....

Και ο δικός μου AQZEA 0331 κάνει Θαύματα....:D

Δείτε σε τι είμαι σταθερός μέχρι τώρα και πιστεύω να περνάει τα 2700 ΜΗΖ εαν ψύξω τα MOSFETS του Board αφού κάνει κανονικό Boot στα windows στα 2765 (240 Χ 11.5) @ 2.03 Vcore αλλά μόλις εμφανίσει DesΚtop και κάνω διπλό κλικ πάνω σ'ενα είκονίδιο του Desktop έχω αμμέσως RESTART....

Ρίξτε μια ματιά.....

http://users.in.gr/dagalidis/assets/2500_250fsb.jpg

http://users.in.gr/dagalidis/assets/2616mhz_b.jpg

:D:D:D Το κακό είναι ότι όλα θα πάνε για πούλημα μόλις παραλάβω Δευτέρα ή Τρίτη τον ATHLON64 3200+ & ASUS K8V Deluxe...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Βρε Dagalidi δε σε εχω δει να δουλευεις ποτε prime στα ο/cing σου!

Δεν ξανακανεις ενα μαξ τελευταιο ο/cing να δούμε το κομμάτι σου?

Ενδιαφέρομαι να πάρω κ είμαι στο ψαξιμο του στεππινγκ

Link to comment
Share on other sites

από ότι καταλαβαίνω με αυτή την ψύξη δεν πάει 2700... θα δουλέψει σταθερά γύρω στα 2600. ήδη κάτι δοκιμές που έκανα ακόμα παραπάνω, μαζεύονται πάνω από 135watt... οπότε θέλω να πέσει η θερμοκρασία κάπως τώρα έχω κάπου 26-27 στο δωμάτιο (δεν έχω aircondition)...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Κωστας!!!Μπραβο σου εκατσε καλο κομματι αντε να τα 2700ρισεις!!!Ασχετο...Ρε μαμοτο εμενα ο 2400+ δεν παει πανω απο 2515ghz με 2.1v(bios) και συν της αλλης εχω και προβλημα με τα 10-10.5 multi !! Eνω οι μνημες πανε ανετα μεχρι 232 με 2-2-2-5 και 3.18v οταν βαζω multi πανω απο 9.5 δεν κανει ουτε ποστ(τωρα ειμαι με 227χ11)!!!!!Μου φαινεται θα τον στειλω και θα τσακωσω και εγω εναν Barton!!αλλα μαλλον θα περιμενω τον 2600+

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.