Jump to content




Constandinos

Recommended Posts

λοιπόν, το λάπτοπ ήρθε απο αμερική πριν 3 μήνες. Μέχρι σήμερα όλα καλά, μέχρι πού πρόσεξα δύο μαυραδάκια στήν οθόνη. Εντάξει, λέω, λερωμένη θα είναι.. αμ δε!! τελικά, αφου τα σημαδακία υπάρχουν και στο bios, μάλλον είναι καμένα πίξελ.. τώρα, με εγγύηση, γίνεται τίποτα? αποδείξη αγοράς δέν υπάρχει.. τα φώτα σας παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

ναι, τελικά ειναι μαύρα, αρα καμμένα, οπότε..τα κλαίω!!:wall: τώρα, το να αγοράσω οθόνη για δύο πίξελ.....απλά είναι πολύ σπαστικό, πιστέψτε με..στα καλα καθούμενα να βλέπεις καμμένα πιξελ μετα απο 3 μήνες..ποτέ μα ΠΟΤΕ ξάνα acer απο εμένα.. :flag:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά τόσο θέμα για 2 καμμένα pixel? Πόσα ακόμα έχει η οθόνη σου; Τουλάχιστον 1024000. Και εμένα το ACER έχει 1 καμμένο Pixel και στην τελική δεν φταίει η ACER γιατί δεν κατασκευάζει αυτή το panel. Δηλαδή αν αργότερα πάρεις ένα HP και σου βγάλει 2 καμμένα θα λες πάλι δεν ξαναπαίρνω HP επειδή εχει 2 καμμένα:p

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, απο την μια, ναι, 1000000 πιξελ, λογικό θα ήταν να υπάρχει κάποια κατασκευαστική ατέλεια (ακα καμμένο πίξελ), απο την άλλη όμως, οι οθόνες tft είναι στη παραγωγή πόσο, 10 χρόνια? δεν το βρίσκεις λογικό να έχουν βελτιώσει τόσο την διαδικασία παραγωγής, ώστε τα ελλατωματικά κομμάτια να είναι ελάχιστα και να απορίπτονται κάτα την δίαρκεια ελέγχου? η lg πώς δίνει 0pixel εγγύηση? και ναι, έχω τύχει σε lg με καμμένο πίξελ, η οποία αντικαταστάθηκε αμέσως. και στην τελική, δεν με νοιάζει απο που προμηθεύεται η acer και η κάθε acer τα πάνελ, γιατί να μην έχει και αυτή πολιτική αντικατάστασης σε περιπτώση καμμένου πίξελ?(άσχετα αν εγώ έκανα την μακακία με την απόδειξη).

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, απο την μια, ναι, 1000000 πιξελ, λογικό θα ήταν να υπάρχει κάποια κατασκευαστική ατέλεια (ακα καμμένο πίξελ), απο την άλλη όμως, οι οθόνες tft είναι στη παραγωγή πόσο, 10 χρόνια? δεν το βρίσκεις λογικό να έχουν βελτιώσει τόσο την διαδικασία παραγωγής, ώστε τα ελλατωματικά κομμάτια να είναι ελάχιστα και να απορίπτονται κάτα την δίαρκεια ελέγχου? η lg πώς δίνει 0pixel εγγύηση? και ναι, έχω τύχει σε lg με καμμένο πίξελ, η οποία αντικαταστάθηκε αμέσως. και στην τελική, δεν με νοιάζει απο που προμηθεύεται η acer και η κάθε acer τα πάνελ, γιατί να μην έχει και αυτή πολιτική αντικατάστασης σε περιπτώση καμμένου πίξελ?(άσχετα αν εγώ έκανα την μακακία με την απόδειξη).

Η LG Ελλαδος δινει 0 pixel εγγυηση.

Οχι παγκοσμιως.(δεν ξερω αν αλλαξε αυτο ,αλλα παλαιοτερα αυτο ισχυε)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.