Jump to content



Αποτυχημένη συναρμολόγηση υπολογιστή!!!!


glaxon

Recommended Posts

Γεια σας, είχα από ένα φίλο μου που άλλαξε υπολογιστή ένα κουτί, μητρική, RAM, τροφοδοτικό, CD-ROM κτλ όλα εκτός σκληρού και επεξεργαστή!!!!!και όλα της μάνας του.......Πήρα και εγώ λοιπόν έναν επεξεργαστή (το κοίταξα αν είναι συμβατος με τη μητρική) και ένα σκληρό από τις προσφορές του e-shop και τα έβαλα (πράγμα που έχω κάνει μερικές φορές στο παρελθόν χωρίς πρόβλημα) και όταν πήγα να τον ανοίξω έβγαλε καπνό ο σκληρός και μετά δεν δούλευε τπτ.......λέω θα ήταν προβληματικός.....έβαλα έναν άλλο σκληρό και πάλι τίποτα.....λέω θα φταίει το τροφοδοτικό και βάζω έναν παλιό που ξέρω ότι λειτουργούσε κανονικά......δουλεύει για 2 δευτερόλεπτα και μετά τίποτα.......Δοκίμασα τον σκληρό τον δεύτερο που έβαλα σε άλλο υπολογιστή και από ότι βλέπω κάηκε.....τα τροφοδοτικά δεν νομίζω ότι πρέπει να τα δοκιμάσω, πιστεύω ότι έχουν κάέι και αυτά......το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως μπορώ να καταλάβω τι κάηκε και γιατί.......Μήπως φταίνε τα καλώδια που πηγαίναν στον σκληρό του ρεύματοσ γιατί τα είχα δει που ήτανι κάπως-όχι σε καλή κατάσταση......και υπάρχει περίπτωση να φταίει λανθασμένη συνδεσμολογία σε αυτά τα μικρά καλώδια που είναι το on/off και το reset?????γιατί μόνο αυτά δεν είμαι 100% σίγουρος ότι τα έβαλα σωστά.....

ευχαριστώ προλαταβολικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.