Jump to content



help με εγκατασταση win XP


kolofagos

Recommended Posts

Σημερα,αφου δανειστηκα το σιντι εγκαταστασης των win xp απο εναν φιλο μου,εκανα φορματ το πισι μου,και αφου τελιωσα και πηγα στην οθονη εγκαταστασης των xp μου εβγαλε ενα προβλημα για ενα αρχειο 'VIAAGP1.SYS' και μου ζητουσε να βρω το dir αφτου του αρχειου..Ομως συνειδητοποιησα πως ουτε το πληκρολογιο δουλευε αλλα ουτε και το ποντικι....Τι μπορει να φταιει???... Mπορει να σας φαινεται λιγο αστειο το προβλημα μου,αλλα εγω εχω νευριασει παρα πολυ και ειμαι ετοιμος να πεταξω το πισι στον καδο ανακυκλωσης.....

Link to comment
Share on other sites

To PC το εχω 4 χρονια γι'αυτο δεν πολυθημαμε τα υποσυστηματα του.Θα σε πω ομως αυτα που θυμαμαι εστω και λιγο.

Λοιπον:

Επεξεργαστης: Intel Core 2 Duo 3.00 GHz

Σκληρος: Samsung 160gb

Μνημη: 512 Ram (Δεν θυμαμαι πια ειναι ακριβως)

Μητρικη: MS-7255

Πληκτρολογιο: ενα απλο που πηρα με 5€

Ποντικι : Μια απ τα ιδια:tomato:

Τα υπολοιπα δεν τα θημαμε,αλλα και γι'αυτα μην με παρεξηγησεις....4 χρονια τον εχω.......και ετοιμαζομαι τωρα να παρω αλλον....

Link to comment
Share on other sites

1. Δοκίμασε με άλλο cd κατά προτίμηση με sp3.

2. Απενεργοποίησε την onboard vga και δοκίμασε με άλλη vga.

3. Γράψε το αρχείο που σου ζητάει σε μία δισκέτα και όταν φτάσει στο σημείο που το ζητάει

δοκίμασε να το πάρεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.