Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα προβληματάκι με το ρυθμό ανανέωσης της οθόνης. (Σύστημα: 2x HD4890 με 10.3 drivers, phenom II X4 955 @ 3.4ghz, monitor Samsung Syncmaster 2433 24" 1920x1200). Έχω όλα τα settings maxed out (8χ MSAA, 16xAF, VSYNC On, HBAO on) χωρίς fps drops, αλλά από τα settings δεν μου δίνετε η επιλογή να πάω το refresh rate σε 1920χ1200 πάνω απο 59hz (βασικά πάνω απο 1600χ1200 έχει μονο 59hz). Aυτό είναι υπερβολικά ενοχλητικό καθώς κάνει τα πάντα να τρεμοπαίζουν, ή να βλέπω κάτι σαν μάυρα, αχνά πλαίσια να κατεβαίνουν (πολύ γρήγορα). Κατέβασα του 10.3 που υποτίθεται ότι διόρθωναν το πρόβλημα αλλά τζίφος.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα προβληματάκι με το ρυθμό ανανέωσης της οθόνης. (Σύστημα: 2x HD4890 με 10.3 drivers, phenom II X4 955 @ 3.4ghz, monitor Samsung Syncmaster 2433 24" 1920x1200). Έχω όλα τα settings maxed out (8χ MSAA, 16xAF, VSYNC On, HBAO on) χωρίς fps drops, αλλά από τα settings δεν μου δίνετε η επιλογή να πάω το refresh rate σε 1920χ1200 πάνω απο 59hz (βασικά πάνω απο 1600χ1200 έχει μονο 59hz). Aυτό είναι υπερβολικά ενοχλητικό καθώς κάνει τα πάντα να τρεμοπαίζουν, ή να βλέπω κάτι σαν μάυρα, αχνά πλαίσια να κατεβαίνουν (πολύ γρήγορα). Κατέβασα του 10.3 που υποτίθεται ότι διόρθωναν το πρόβλημα αλλά τζίφος.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Βάλτο OFF το hbao βρε αδερφέ, εδώ η 5970 γονατίζουν με hbao!!

Και βγάλε το Vsync (off).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλό βράδυ παιδιά.Ωραία ήταν και σήμερα,παρόλο που μας είχαν σπάσει τα νεύρα οι Admin με το Auto Balance :turn:

Θα τα πούμε σε καμιά βδομαδούλα,διότι αρχίζουν αύριο τα σχολεία...Καλή συνέχεια εύχομαι σε όλους :hi:

Φιλάκια Ρουφηχτά :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σας εχει βγαλει ποτε "Battlefield Bad Company has stopped Responding" και crashαρισμα στο desktop?:unsure:

Παιζω με τα παντα ολα και 8χΑΑ με γνησιο game σε multi.

Δεν είναι τίποτα....μετά τα πρώτα 100 CTD(CrashTo Desktop) θα συνηθίσεις...:hehe::hehe::hehe:

Με αυτές τις ρυθμίσεις σε μένα έχουν ελαττωθεί...

capturea.png

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

renderahead = 10 και bloom = true ??? την παλευκεις ???? :p
Πραγματικά Grunt, ότι αλλαγές και να έχω κάνει δεν είδα προκοπή. Μόλις απενεργοποίησα το HBAO, βρήκα την υγεία μου...
+sound Quality medium?:p
Ναι γιατί αν το βάλεις high θα δεις διαφορά :rolleyes::hehe:
ΕΕΕ lazy δωσε κανα link για τον launcher με τις ρυθμισεις!!

Αν το εχεις ευκαιρο...:turn:

*Click me* Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά Grunt, ότι αλλαγές και να έχω κάνει δεν είδα προκοπή. Μόλις απενεργοποίησα το HBAO, βρήκα την υγεία μου...

Ναι γιατί αν το βάλεις high θα δεις διαφορά :rolleyes::hehe:

όλο και κάποια θα δεις , και ο ήχος είναι σημαντικός παράγοντας στο γκειμ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.