Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Εγώ θέλω να κάνω μία ερώτηση, το Single Player το έχει παίξει κανείς; :hehe:

Edit: ξέχασα να πω, χθες έκανα test drive το Abakan. Κάποια στιγμή έφτασα 31 kills/6 deaths, OMG δηλαδή, άμα το συνηθίσεις δεν υπάρχει..

Έγινε επεξεργασία από jpavly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηρατε πρεφα οτι απο τις 22 Απριλιου εχουν προσθεθει 4 ακομη (Specact οπως ονομαζονται) achievements?

Insiginias εννοάς:

Recon SPECACT Knowledge

di04.png

100 kills using the Recon SPECACT Kit.

Score: +5000

* 0 / 100 # of kills

Medic SPECACT Knowledge

di03.png

100 kills using the SPECACT Medic Kit.

Score: +5000

* 0 / 100 # of kills

Engineer SPECACT Knowledge

di02.png

100 kills using the Engineer SPECACT Kit.

Score: +5000

* 0 / 100 # of kills

Assault SPECACT Knowledge

di01.png

100 kills using the Assault SPECACT Kit.

Score: +5000

* 0 / 100 # of kills

Μήπως είναι όταν παίζεις με τα άλλα όπλα? Ξέρει κανείς τι θεωρείται SPECACT? (Special Activities)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο τοτε που εβαλα τον 10.4 εχω φαει 4-5 BSOD..

τoσα χρονια αυτη η ΑΤΙ δεν εχει να σοβαρευτει..:slap:

Εγώ από τότε που άλλαξα στην 5870 (με drivers 10.4 του Atiman) με τον 965 στις stock συχνότητες (δηλαδή τις τελευταίες 15 ώρες παιχνιδιού) δεν ξαναείδα ούτε BSOD, ούτε CTD, ούτε freezes ακόμα ΚΑΙ στον Κάστρο όπου έτρωγα τα πολλά. Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ATi που μπαίνει από τους πρώτους στην πίστα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Επειδη το θρεντ ειναι τιτανιο και δεν θα προλαβω να το διαβασω ολο συγχωρεστε με εαν η απορια που εχω εχει συζητηθει...

Ειμαι απο τους πολλους που εχω θεματα με freezes... Διαβασα διαφορα σχετικα με λυσεις του τυπου ''απενεργοποιειστε την onboard καρτα ηχου (αναφερθηκε σχετικα το ονομα της REALTEK και τους οδηγους της οτι ευθυνονται και ειμαι κατοχος μητρικης με κυκλωμα της realtek)

Εχω προσπαθησει και με ακλοκαριστα τα cpu/vga (i7 920 - gtx 295) και εχω τους τελευταιους drivers 197.45 της nvidia...

Παρακαλω εαν υπαρχει καποια λυση γιατι δεν παλευεται....

Link to comment
Share on other sites

Freezes ?

Οχι Crash to desktop/bluescreen/framedrops?

Νεο φρουτο παλι αυτο?:p

Μηπως εννοεις stuttering?

Οχι τιποτα απο ολα αυτα. Freezes Κολαει εντελως σε καποιο frame και θελει επανεκινηση ολο το συστημα... Εγω ειδα οτι ειναι αρκετα διαδεδομενο και αυτο το φαινομενο... Δεν το κανει παντα και στον ιδιο χρονο...Οποτε του καπνισει... Αλλα σχετικα συχνα

Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα απο ολα αυτα. Freezes Κολαει εντελως σε καποιο frame και θελει επανεκινηση ολο το συστημα... Εγω ειδα οτι ειναι αρκετα διαδεδομενο και αυτο το φαινομενο... Δεν το κανει παντα και στον ιδιο χρονο...Οποτε του καπνισει... Αλλα σχετικα συχνα
Κάνε αυτο που κάνω και γω...εμαθα να ζω με αυτο το πρόβλημα...:jester:
Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα απο ολα αυτα. Freezes Κολαει εντελως σε καποιο frame και θελει επανεκινηση ολο το συστημα... Εγω ειδα οτι ειναι αρκετα διαδεδομενο και αυτο το φαινομενο... Δεν το κανει παντα και στον ιδιο χρονο...Οποτε του καπνισει... Αλλα σχετικα συχνα

Βαλε στις ρυθμισεις απο windows 16bit/44.1Khz για καλου κακου.

-αυτο το ειχαν τα games της Activision- αλλα για καλου κακου....

Μηπως ζεσταινεται πολυ?SLI δουλευει κανονικα?

-speculations mode on-

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα games το παθαίνεις; Τι σύστημα έχεις; Θα μπορούσε να είναι και θέμα PSU.

Οχι ειναι απολυτα σταθερο το συστημα μου σε οτιδηποτε αλλο εχω παιξει και εχω δοκιμασει γενικοτερα. Μονο στο battlefield εχω τα προβληματα...:rant:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτο που κάνω και γω...εμαθα να ζω με αυτο το πρόβλημα...:jester:

Χαχα Φιλε μου μεχρι σημερα εχω μαθει να ζω με αυτο... αλλα δεν παει αλλο, επειδη σχεδον παντα παιζω σε squad με φιλους καταλαβαινεις την ξενερα μου οταν καθε τοσο πρεπει να κανω restart...

Βαλε στις ρυθμισεις απο windows 16bit/44.1Khz για καλου κακου.

-αυτο το ειχαν τα games της Activision- αλλα για καλου κακου....

Μηπως ζεσταινεται πολυ?SLI δουλευει κανονικα?

-speculations mode on-

Θα δοκιμασω τις ρυθμισεις του ηχου που μου λες...

ΤΟ sli δουλευει κανονικοτατα και οι θερμοκρασιες μου ειναι αυτες που ηταν παντα τοσο σε και σε επεξεργαστη (60+) και σε καρτα (75-80)

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Χαχα Φιλε μου μεχρι σημερα εχω μαθει να ζω με αυτο... αλλα δεν παει αλλο, επειδη σχεδον παντα παιζω σε squad με φιλους καταλαβαινεις την ξενερα μου οταν καθε τοσο πρεπει να κανω restart...

Εμενα οποτε freeze-αρει/CTD 80% κολλαει και ο ηχος.

Εδω καποιο παιδι ειχε πει μια καλη "πατεντα".

Κλεινεις teamspeak/προγραμμα (panel) ηχου/winamp-οτι σχετιζεται με ηχο τελος παντων- και game.

Και απο το Device manager κανεις disable/enable την καρτα και μετα τα ξανανοιγεις.

Τουλαχιστον αποφευγεις το restart.:p

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οποτε freeze-αρει/CTD 80% κολλαει και ο ηχος.

Εδω καποιο παιδι ειχε πει μια καλη "πατεντα".

Κλεινεις teamspeak/προγραμμα (panel) ηχου/winamp-οτι σχετιζεται με ηχο τελος παντων- και game.

Και απο το Device manager κανεις disable/enable την καρτα και μετα τα ξανανοιγεις.

Τουλαχιστον αποφευγεις το restart.:p

Και σε μενα κολαει ο ηχος αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα απο εκει και περα... ουτε task manager δε μου ανοιγει...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.