Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Αδερφέ όπως σου είπα, είσαι σε προσαρμογή. Κι εγώ στο CoD έβγαινα πρώτος στα TDM και με double scope και μέτριος στον 222, αλλά στο BFBC2 τα χρειάστηκα με τις τακτικές που ήξερα :)

Μετά τα 10 lvl άρχισα να φτιάχνω το K/D Ratio μου.

Link to comment
Share on other sites

Bασικά παίζει μεγάλο ρολο και σε ποιο server paizeis...p.x επειδή κι εγώ είμαι ακόμα noob level παίζω μονο σε hardcore servers καθώς αλλου το k/d ratio είναι 0.40 max...:laughing:

Κι εγώ στο MW2 όπως σε όλα τα COD ήμουν χαλαρά πρώτος σε όλα τα games...JCDenton speaking.... :baby:

Σε hardcore και με recon κατόρθωσα το εξής...gsgdf.th.pngfttfdfd.th.png

Not bad!

Βασικά παίζει μεγάλο ρολο το team play εδώ κάτι που δεν υπάρχει στο mw2 για αυτό και το γουστάρω το παιχνίδι...Αλλα με έναν μονο friend δεν περιμένεις και πολλά από teamplay...

Οποτε add me!!! JCDenton_GR

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι τρωω ξυλο επειδη δεν εχω ξεκλειδωσει ουτε perks ουτε οπλα.

Οχι ειναι επειδή δεν εχεις εγκλιματιστεί ακόμα.

Με XM8 Prototype ριχνεις ανετοτατα.

Απλα θελεις και καταλληλη squad/team για βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έλεγε και ένας ξάδερφος που το πήρε και είναι ακόμα level 0, ότι δεν μπορεί, δεν γίνεται κλπ. Ένα round έπαιξα με μαμά assault και έκανα ένα score 20k/5d..

Θέμα συνήθειας είναι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stratego, μαζί παίζαμε(karxarias) χθες στον GROF :bigsmile:

Θα το μάθεις το παιχνίδι σιγά σιγά. Απλά μην κάνεις το λάθος και πηγαίνεις γιούρια στη μάχη. Σιγά σιγά και προσεκτικά...

Link to comment
Share on other sites

* Kills:49

* Deaths:115

* K/D Ratio:0.43

* Time:3h 4m

μεχρι στιγμης fail. αμα παω σπιτι θα ειμαι με τσιγκινο σοβρακακι.

edit: Αληθεια ποιος ο ρολος τον squad team? βλεπω διαλεξεις που θες να μπεις, απλα σας κανει spawn στο ιδιο σημειο;

Έγινε επεξεργασία από Strategos
Link to comment
Share on other sites

ωραιο το video , οταν σας βαραει ελικοπτερο τι κανετε; νομιζω αν εχεις sniper βαρας τους ελλικες, αν εισαι assault το ιδιο; ή καλυτερα να σημαδευεις τον πιλοτο και με sniper κ σαν assault;

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το video , οταν σας βαραει ελικοπτερο τι κανετε; νομιζω αν εχεις sniper βαρας τους ελλικες, αν εισαι assault το ιδιο; ή καλυτερα να σημαδευεις τον πιλοτο και με sniper κ σαν assault;

Ασε τα ελικοπτερα προς το παρων για τους πιο εμπειρους.

Μαθε τα οπλα.

Μαθε τις πιστες.

Μαθε να παιζεις ομαδικα.

Μαθε να κανεις spot(πατωντας το Q)

Μαθε μαθε μαθε.

Δεν το παιζω guru, να βοηθησω θελω.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ασε τα ελικοπτερα προς το παρων για τους πιο εμπειρους.

Μαθε τα οπλα.

Μαθε τις πιστες.

Μαθε να παιζεις ομαδικα.

Μαθε μαθε μαθε.

Δεν το παιζω guru, να βοηθησω θελω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καταλήγω ότι το να ρίξεις ελικόπτερα είναι πολύ εύκολο αν έχεις tracer dart. Σίγουρα όμως κάτι δεν πάει καλά με τα sniper, είτε οι άλλοι έχουν βελτιωθεί τόσο ή εγώ κάτι έχω πάθει και δεν σταυρώνω kills...:toomuchne

Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις μαθε να παιζεις το SPOT πατωντας Q; απλα ειδα ενα video που ερειχνε ο αλλος ελικοπτερο με snipερια στον ελλικα. τα squad team τι ρολο βαράνε;

Οταν βλεπεις καποιο ΟΧΤΡΟ πατας πρωτα Q για να μπορουν να τον δουνε και οι αλλοι με το τριγωνακι πανω απο την κεφαλα του και μετα την σκανδαλη ωστε να τον σκοτώσεις.

Επισης τα squad team εχου μερικα καλα. Ωντας μελος ομάδας μπορείς:

να δεις τους "δικους" σου με πρασινο με σηματακι τι ειναι ο καθενας

πατε ολοι μαζι σαν κατσαριδες (ιδιως οταν ειστε ολοι medic)

υπάρχει μια σχετικη αλληλοβοήθεια (εκτος αν λέγεσαι OldboyGr και παιζει με τεμπελοσκυλο και μενα, γιατι η μονη βοηθεια που θα λαβεις ειναι του στυλ "ψοφα και μη μιλας")

και μπορεις να κανεις spawn στην θεση που ειναι καποιος squad member και δεν χρειάζεσαι να τρέχεις σαν κατσικι απο την αλλη μερια του map για να φτασεις στις πρώτες γραμμές.

Βεβαια στην τελευται περίπτωση, αν παιζεις "recon" και εισαι οντως στην αλλη ακρη του map πολυ απλα θα φας τρελο βρισιδι γιατι εισαι camper του κερατα.

Αυτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια στην τελευται περίπτωση, αν παιζεις "recon" και εισαι οντως στην αλλη ακρη του map πολυ απλα θα φας τρελο βρισιδι γιατι εισαι camper του κερατα.

Άμα ξαναζητήσεις Mortar στο MCOM, στο κεφάλι θα το φας!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.