Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Είσαι με ξεκλείδωτα τα επιπλέον sp's, τις έχεις κάνει 6970-(Λάθος,νόμιζα ότι έγραφες 6950!); Με ποιόν driver είσαι;

200αρια δεν χτυπάς καθόλου; 1920X1080 Dx11 όλα στο max και full! Έγώ βλέπω πολύ συχνά το cap - 200 κλειδωμένα...

:D

Είμαι με 8.792.5 ...

είμαι με 10.12, με 850/1100 σταματάει κάτω από τα 150 με 915/1100 έχω δεί και 165, αλλά ώς εκεί! είμαι με 1090t στα 4. αυτό που με ικανοποιεί ιδιάιτερα είναι τα τριψήφια minimum.

οι 6950 φαντάζομαι θα το σκίζουν τελείως !

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τους νεους beta 266.35,απο αποδοση παρα πολυ καλα μπορω να πω..

Επισης η ρυθμιση Dxversion στο φακελο των ρυθμισεων ειναι στο auto.Το εβαλα 11 και παλι μετα απο κανα 40 λεπτο παιχνιδιου εφαγα cdt..

Lazy αυτο με τα ρευματα θα το δοκιμασω τωρα..Στις μνημες απ οτι θυμαμαι ειδη το εχω τσιμπημενο..Θα δωσω και λιγο στο cpu μπας και..το cpuz αναφερει 1.288V και ειμαι στα 4085 Mhz.

Ακη ακουσε με και δωσε λιγο παραπάνω ρευμα στον επεξεργαστη...

Αν χρειαστεις τιποτα ξερεις....msn is your friend :beer:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε CTD εννοειτε οτι σας πεταει μονο στο desktop ε ?

Γιατι εβαλα σημερα μια 5850 και κανει βουτια στα FPS! Τι μπορει να φταιει ? 10.11 catalyst! Και με stock και με 900/1200 τα ιδια κανει! :(

Λετε να ειναι θεμα catalyst? εχει - ειχε κανεις παρομοιο προβλημα ? Βεβαια δεν εχω και αλλο παιχνιδι στο pc να δοκιμασω εαν κανει τα ιδια και εκει!

Ασχετα απο αυτο μετα απο καμια ωριτσα game κολαει ολο το pc και χτυπαει restart!Αλλα προφανως φταιει οτι εκανα λιγο o/c παραπανω χωρις να το πολυ-ψαξω να δω αν ειναι και πολυ stable!

Έγινε επεξεργασία από ProPitsiriko$
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε CTD εννοειτε οτι σας πεταει μονο στο desktop ε ?

Γιατι εβαλα σημερα μια 5850 και κανει βουτια στα FPS! Τι μπορει να φταιει ? 10.11 catalyst! Και με stock και με 900/1200 τα ιδια κανει! :(

Λετε να ειναι θεμα catalyst? εχει - ειχε κανεις παρομοιο προβλημα ? Βεβαια δεν εχω και αλλο παιχνιδι στο pc να δοκιμασω εαν κανει τα ιδια και εκει!

Ασχετα απο αυτο μετα απο καμια ωριτσα game κολαει ολο το pc και χτυπαει restart!Αλλα προφανως φταιει οτι εκανα λιγο o/c παραπανω χωρις να το πολυ-ψαξω να δω αν ειναι και πολυ stable!

Ψάξε το overclock σου. Κάνε stability test κανένα 10ωράκι το βράδυ που πηγαίνεις για ύπνο μέχρι το πρωί με το prime95 blend που τεστάρει αρκετά και την μνήμη. Αν δεν το βγάλει ανέβασε τάσεις και ξαναδοκίμασε...

Παιδιά κάτι δεν πάει καλά σήμερα. Δοκίσα από το απόγευμα, αλλά δεν συνδέεται σε servers...

Κάνω κανονικά login και μετά επιλέγω να συνδεθώ σε server και βγάζει αμέσως μήνυμα cannot connect!

Και έχω πάθει σύνδρομο στέρησης, από προχθές έχω να παίξω...

:(:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι δεν πάει καλά σήμερα. Δοκίσα από το απόγευμα, αλλά δεν συνδέεται σε servers...

Κάνω κανονικά login και μετά επιλέγω να συνδεθώ σε server και βγάζει αμέσως μήνυμα cannot connect!

Και έχω πάθει σύνδρομο στέρησης, από προχθές έχω να παίξω...

:(:p

Ναι το έπαθα και εγώ , αλλά φαίνεται οτι φταίει η Microsoft και το τελευταίο patch ασφάλειας ,

όπου ενεργοποίησε ξανά το firewall των Windows και μπλοκάρει το παιχνίδι.

Με την χειροκίνητη απενεργοποίηση λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

χτες μου σπασανε τα νευρα..επαιζα σε ενα server rush hardcore isla inocentes και ημουν sniper..attacker και ημουν πισω πισω στο βουνο καλυμενος και ενας medic με θεριζε με 3 βολες οπου και να ημουν..οπλο mg3 λεω δεν ειναι δυνατον συνεχεια να με σκοτωνει απο το διαολο και με τη μια με τετοιο οπλο..

παταω το tab και τι βλεπω... ενω ολη η ομαδα ειχε απο 7-6-5 kill αυτος ειχε 45/3 λεω ελεος ρε γμτ...ευτυχως μετα εφυγε και παιξαμε ανθρωπινα..

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το overclock σου. Κάνε stability test κανένα 10ωράκι το βράδυ που πηγαίνεις για ύπνο μέχρι το πρωί με το prime95 blend που τεστάρει αρκετά και την μνήμη. Αν δεν το βγάλει ανέβασε τάσεις και ξαναδοκίμασε...

Παιδιά κάτι δεν πάει καλά σήμερα. Δοκίσα από το απόγευμα, αλλά δεν συνδέεται σε servers...

Κάνω κανονικά login και μετά επιλέγω να συνδεθώ σε server και βγάζει αμέσως μήνυμα cannot connect!

Και έχω πάθει σύνδρομο στέρησης, από προχθές έχω να παίξω...

:(:p

Μετα απο δοκιμες κτλπ! με πολυ Linx και οι θερμοκρασιες στα κοκκινα το εστρωσα!Εβαλα και τους 10.12 και παει τελεια τωρα!:T:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε ενα γρήγορο συγκριτικό ping , γιατί με την Forthnet μου έσπασαν τα νεύρα,

δεν πέφτει κάτω από 90 με τίποτα ..

Πήγα και έβαλα τις φωνές στον τεχνικό του Βόλου , και μου έσκασε το παραμύθι ,

Θα γίνεις πρώτα Static IP = + 16 το δίμηνο και μετά θα ανοίξουμε το FastPath = 40ms .

Εσείς που έχετε OTE με βασική σύνδεση τι χρόνους βγάζετε ?

Link to comment
Share on other sites

@FrOsT το ping που βλεπεις πατωντας Tab δια του 2 !

I know, για αυτό ρώτησα αν βλέπει 90 χωρίς το /2 τότε θα μαμούσε και θα έδερνε!

Εγώ έχω 110-150(55-75) στους περισσότερους servers (Αγγλία- Γαλλία συνήθως) και λίγο πιο πάνω Ρωσία 180 (90).

Vivodi (fastpath πρέπει να είναι)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά άλλαξα σπίτι και πήγα ένα τετράγωνο πιο κάτω, τώρα έχω 250-300 ping και δεν παίζεται το game conx έχω και router philips( αναβάθμισα στο τελευταίο 0.69 firmware) τι φταίει? να κάνω update to router? έχω και άλλη τηλεφωνική γραμμή να μεταφέρω το internet εκεί? κυψέλη είμαι....

πρίν μπω στους server βλέπω 55 Ping και μέσα 250-300!!!

post-10639-1416074923,6641_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.