Jump to content



Καταληλοτητα σκληρου δισκου


jimkapa

Recommended Posts

Καλησπερα σας.

Ετοιμαζομαι για ενα καταπληκτικο φορματ στο pc και σκεφτoμαι το θεμα του σκληρου δισκου.

Διαβαζω κανα τριωρο τα διαφορα ποστ για τα θεματα των σκληρων και δεν εχω βγαλει καποιο συμπερασμα ακομη οσον αφορα το κερδος σε σχεση τιμης,αποδοσης,αναγκαιοτητας.Ψαχνομαι για μια λυση μακρια απο τους SSD που ειναι μακρια για τα δεδομενα μου αυτη τη στιγμη.

Εχω εναν Hitachi στα 600G αυτη τη στιγμη και θελω να δω τί μπορει να με οφελησει σε θεμα ταχυτητας επανω στο Flight Simulator 2004 της Microsoft.

Εχω σκεφτει διαφορες λυσεις,αλλα θα με ενδοιεφερε η γνωμη σας,μιας και το hardweρικο το κατεχετε...

Ποιο αναλυτικα.

1.Να τοποθετησω τον WESTERN DIGITAL WD1500HLFS VELOCIRAPTOR 150GB 10000RPM SATA2 και να στησω μονο το FS2004 εκει και να βαλω το λειτουργικο στον Hitachi;Η να στησω και λειτουργικο και FS2004 στον ιδιο και να κρατησω μονο για αποθηκευση τον Hitachi;Θα εχω κανενα σημαντικο οφελος απο αυτη την κινηση;

2.Να τοποθετησω τονWESTERN DIGITAL 500GB WD5002ABYS RE3 SATA2 ή τον

WESTERN DIGITAL 750GB WD7501AALS CAVIAR BLACK SATA2

μιας και ειναι σημαντικα ποιο φθηνοι;Οι επιδωσεις τους θα υπολοιπονται σημαντικα απο τον VelociRaptor;

Θα τους δουλεψω επανω σε XP32 με ενα καρο αλλες εφαρμογες κυριως γυρω απο το FS.Για video encoding,photoshop κ.α δεν με απασχολει και τοσο η ταχυτητα.

Ευχαριστω και αναμενω τις απαντησεις σας με τις προτασεις σας.:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.