Jump to content



Αγορα πολυμηχανηματος μεχρι 120Ε


Recommended Posts

Παιδια καλησπεραα....

Ειμαι ασχετος.Θελω να κανω αγορα(οχι για μενα).Το budget παιζει μεχρι 120Ε αλλα αν πραγματικα συμφερει κατι με +5-10Ε δε θα πουμε οχι.

Οποτε μια φυσιολογικη τιμη ειναι 90-110.Εκτος αν δεν αξιζουν τοσο ακριβα και μας αρκει ενα στα 70Ε , σαφως και δε θα πουμε οχι..

η χρηση ειναι απλη.Κειμενα , και μια ικανοποιητικη εκτυπωση φωτογραφιων.Ψαγμενος δεν ειμαι , θα μεταφερω τις αποψεις σας και θα γινει η αγορα.

Με ενδιαφεριε να μου πειτε τι να κοιταξω.Ποια ειναι αυτα που σε βαθος χρονου θα φανουν χρησιμα..(οπως πχ.τα μελανια τις επσον τελειωνουν πιο γρηγορα) Η πχ μια χρηση Wifi θα ηταν πιο "ανετο" στην χρηση του..Σε λαπτοπ θα συνδεθει αλλα οχι σταθερη θεση.

Γενικως τι προτεινετε απο προσωπικες εμπειριες και τι πρεπει να κοιταμε σε αυτα τα πολυμηχανηματα κουτια

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει πολύ χρήσιμη την εκτύπωση διπλής όψης (εργασίες, κτλ) αλλά πάλι ήταν το κύριο κριτήριο όταν πήρα το Canon MP610 (που ξεφεύγει από το budget).

Οπότε, απλά ας σκεφτεί αν θέλει (και) αυτο το feature.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Δεν είναι βέβαια θέμα τόσο οικονομίας χαρτιού όσο του να μπορείς να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα (εκτύπωση διπλής όψης).

Λόγω μηχανισμού αναποδογυρίσματος, τέτοια μηχανήματα είναι κατά κανόνα λίγο πιο ογκώδη.

Κατα τ'άλλα εκτύπωση, φωτοαντίγραφα (με κλειστό PC) και σκανάρισμα είναι οι βασικές λειτουργίες. Fax και δικτύωση (lan ή wifi) σε πάνε σε πιο επαγγελματικά μοντέλα που είναι αρκετά πιό ακριβά (~200 και πάνω).

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/ProductCompare.aspx?Catalog=23&Products=1192442,1332309,1344528,1298666,1335022

για να ξεκινησουμε με καποια μοντελα..

Τι λετε απο αυτα ;

Πιο πολυ μου καθεται ο SX515W

αν βγαλουμε wifi και βαλουμε card reader μου καθεται αυτος : Stylus SX215

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση , αλλα δε με βοηθαει καθολου.

Έλα από το σπίτι να δεις τι κάνει και πόσο γρήγορα ο PX700W και θα το βρεις το έξτρα 50άρικο :p

Τον έχει πάρει το μισό Lab και όχι άδικα θα έλεγα :)

Αν παρ' όλα αυτά επιμένεις στα 120, το μόνο που έχω να σου πω από τις εμπειρίες μου, μακριά από HP και να έχει όσο το δυνατόν πιο πολλά μελάνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ο px700 ειναι το καλύτερο μηχάνημα που εχει βγει ποτε... proud owner:innocent:

Σε canon ειχε ενα μοντέλο στο πλαισιο με 100-120 eurο και εδινε και μελανια δωρο απο οτι θυμαμαι.

Ειναι καλη περιπτωση :)

Καλη επιλογη και αυτο -> http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Inkjet-MFP/Canon-Pixma-MP560-Inkjet-Multifunction-3747B009.htm

Link to comment
Share on other sites

Έλα από το σπίτι να δεις τι κάνει και πόσο γρήγορα ο PX700W και θα το βρεις το έξτρα 50άρικο :p

Τον έχει πάρει το μισό Lab και όχι άδικα θα έλεγα :)

Αν παρ' όλα αυτά επιμένεις στα 120, το μόνο που έχω να σου πω από τις εμπειρίες μου, μακριά από HP και να έχει όσο το δυνατόν πιο πολλά μελάνια.

εχετε καταλαβει οτι δεν προκειται για μενα ε ; :p

Οταν μου πε η κοπελα μου θελω πολυμηχανημα , τις λεω με την μια τον PX700W και ισα που δε με εβρισε..

Της το ξαναπεταξα να το σκεφτει κλπ αλλα ειναι καθετη..Οποτε ας παραμεινουμε στα μεχρι 120.

Και εγω ειμαι της αποψης μακρια απο HP..

Link to comment
Share on other sites

SX515W τότε και πολύ είναι.. αν είναι να θέλει απλά εκτυπωτή και scanner.. πες το από την αρχή ντε..

το ειπα , εσυ δε διαβαζεις :p

Παιδια καλησπεραα....

Ειμαι ασχετος.Θελω να κανω αγορα(οχι για μενα).

sirdiman , χμμμμμ καλη επιλογη.Για να κοιταξω και απο Μultirama.

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψάχνω και εγώ ένα πολυμηχάμημα και είχα καταλήξει στο Epson SX515W.

Αλλά μετά έπεσα πάνω σε αυτό το topic που οι περισσότεροι προτείνετε το PX700W.

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ή να συνεχίσω στην αγορά του px700w;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.