Jump to content



'Eκανα βλακεία??


larryf13

Recommended Posts

Δεν άντεξα,

σήμερα ήθελα να βάλω ένα δίσκο στο σύστημα μου και μπέρδεψα τα καλώδια...

έχω 2*250 σε RAID0 και έναν 400GB σκέτο. Οι 250 ήταν στα SATA0 και 1, ενώ ο 400 στο 2 και μετά τα έβαλα διαφορετικά αφού ο RAID Controller θα τα έσιαζε...

Αλλά ήταν τα Windows σε αναμονή και το είχα ξεχάσει! Ανοίγω το σύστημα και κολλάει... Κατάλαβα τη ******* μου κάνει επανεκκίνηση και μου σκανάει ένα partition του RAID με το scandisk, και μπαίνει στα win. Τα δεδομένα φαίνονται καλά τόσο στο RAID όσο και στο σκέτο δίσκο. Κάνω έναν ακόμη τερματισμό και μου σκανάρει άλλο partition toy RAID. Σβήνει κάτι corrupted αρχεία και τώρα είμαι win και το έβαλα από μόνο του να σκανάρει και το 3ο μου partition του RAID. Αμα είναι ΟΚ όλα αυτά θα είμαι ΟΚ γενικά; Ή θα μου πετάξει κάποιο πρόβλημα στο μέλλον; Να κάνω φορμάτ τα partitions από την αρχή ή να ξαναφτιάξω το RAID? Βαριέμαι... :(

Λέτε να πειράχτηκε ο 400άρης; Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.