Jump to content



ερωτηση για chiller


profesoras1416003348

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες :)

Εδω και καιρο εχω καποιους προβληματισμους για τα chiller/phase change. Παρολο που εχω διαβασει πολλα για το πως τα φτιαχνουν δεν εχω καταλαβει σε ποιο σημειο στο chiller γινεται η εκτονωση του freon. Που δηλαδη το freon χανει την πιεση του και παγωνει ?Αν και εχω την αισθηση οτι αυτο μπορει να γινεται και μεσα στο evaporator .

Επισης θα ηθελα να μου πει καποιος για ποσες συνεχομενες ωρες δουλευεται τα chiller χωρις να σταματησουν πανω στη cpu ?

Αυτο το ρωταω γιατι γνωριζω οτι τα μοτερ σε ψυγεια δεν μπορουν να δουλευουν συνεχεια γιατι καιγονται και σε αυτο βοηθαει ο θερμοστατης που σταμαει κατα διαστηματα τη λειτουργεια τους που ομως δεν εχω δει κανεναν να τον χρησιμοποιει σε chiller.:):):)

Ευχαριστω εκ των προτερων !!!:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τη βοηθεια αν και ειναι στα αγγλικα.Παντος πολυ χρησιμο. :dance3::D

Να ρωτησω κατι ακομα .Ξερει κανεις που θα βρω ενα ετοιμο chiller καινουργιο ή μεταχειρισμενο αρκει να ειναι σχετικα φτηνο δεν θελω το καλυτερο απλα κατι για να κανω την αρχη :):):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.