Jump to content



word 2007 paste προβλημα


morph

Recommended Posts

Δες τις επιλογές στο Paste Special.

ΒΤW, τι θες να κρατήσεις? το format του κειμένου που έκανες copy (αυτό κάνει το απλό paste) ή το φορμάτ του σημείου στο οποίο θα κάνεις paste? Στη δεύτερη κάνεις paste as text από το Paste special.

Τώρα αν θες τα styles του copy να αντικατασταθούν από τα styles του paste..... δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο γίνεται με τη μία. Ίσως αν τα stylew έχουν ίδιο όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν θες τα styles του copy να αντικατασταθούν από τα styles του paste..... δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο γίνεται με τη μία. Ίσως αν τα stylew έχουν ίδιο όνομα.

Θέλω να μεταφερθούν τα styles που έχει το source (copy) στο destination (paste). To είδος των επικεφαλίδων, τις αποστάσεις των παραγράφων και των γραμμών.

Κοίταξα στο paste special αλλά δεν είδα κάποια επιλογή που να κάνει αυτό.

Το περίεργο είναι οτι και στο copy και στο paste destination έχω το ίδιο θέμα και ίδιες ρυθμίσεις. Θεωρητικά και με ένα απλό paste έπρεπε να το κάνει, αλλά δεν το κάνει.

μετά το paste οι αποστάσεις των παραγράφων και των γραμμών χάνονται. Αν χρησιμοποιήσω το "βουρτσάκι" που αντιγράφει τις ρυθμίσεις, χάνεται το format του κειμένου (έντονα, πλάγια, αραιώσεις κλπ). Στο word 2000 με ένα απλό paste το έκανε σωστά... :(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάνεις paste, βγάζει ένα μικρό button με κάτι σαν αστραπή πάνω του. Εκει μέσα έχει νομίζω επίλογή keep source/destination formating. Λέω "νομίζω" γιατί έχω 2007 στο laptop και γράφω από μνήμης τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.