Jump to content



chieftec 650 ή 1000?


MD1032

Recommended Posts

Καλημέρα, σήμερα το πρωί άνοιξα το pc και καήκε το psu [fortron 700αρι, έβγαλε σπίθες και μύρισε καμένο, ελπίζω να μην έχει πάρει τίποτα άλλο μαζί του].

Πήγα αμέσως στο Πλαίσιο και αγόρασα το Chieftec CFT-650-14C 24pin PSU αλλά επειδή έχω 7 sata δίσκους [το υπόλοιπο σύστημα είναι amd 9950BE (που μάλλον σε λίγο καιρό θα τον αλλάξω με τον 905e), 8800gts 320mb και 2 οptical drives] μου είπε φίλος ότι μάλλον δεν αντέξει με τόσους δίσκους και μου πρότειναν το Chieftec Super CFT-1000G-DF PSU.

Τα ερωτήματα μου τώρα, θα αντέξει όντως το 650άρι ή να πάρω το 1000άρι?

Επίσης έχω το stacker STC-T01 και δεν είμαι σίγουρος ότι χωράει το 1000άρι στο psu cage του (δεν ξέρω βασικά όσα cm βάθος έχει, σε ένα review για το 1000άρι γράφουν ότι είναι 22cm).

Επίσης είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για άλλα αξιόπιστα ΚΑΙ ετοιμοπαράδοτα psu.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

εχω το 1000αρι που ειναι βεβαιως [cirtek] ειναι 22 cm αλλα ειναι εργαλειο

με το συστημα της υπογραφης μου δεν το ακουσα ποτε να στροφαρει

ενω το παλιο 750αρι chiftek μολις ετρεχα κανενα παιχνιδι ανεβαζε στροφες

και ενοχλουσε:hmm: στο συστηνω ανεπιφυλακτα:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Το Sirtec Rocksolid 1000 (το ίδιο ακριβώς με το Chieftec 1000) είναι ένα καλό τροφοδοτικό. Aν εξαιρέσεις το μεγάλο μέγεθος (έχει 2+1 transformers) και την λίγο ασταθή 3.3 τάση κατά τα άλλα είναι μια χαρά.

Μπορείς να το αγοράσεις ανεπιφύλακτα. Ορίστε και review.

Link to comment
Share on other sites

Το Sirtec Rocksolid 1000 (το ίδιο ακριβώς με το Chieftec 1000) είναι ένα καλό τροφοδοτικό. Aν εξαιρέσεις το μεγάλο μέγεθος (έχει 2+1 transformers) και την λίγο ασταθή 3.3 τάση κατά τα άλλα είναι μια χαρά.

Μπορείς να το αγοράσεις ανεπιφύλακτα. Ορίστε και review.

ασταθη 3.3 ταση??? για πες moυ:mad: που θα μπορουσε να υπαρχη προβλημα?? η ειναι απο εκεινα

που δεν τα καταλαβαινεις ποτε??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα το πρωί άνοιξα το pc και καήκε το psu [fortron 700αρι, έβγαλε σπίθες και μύρισε καμένο, ελπίζω να μην έχει πάρει τίποτα άλλο μαζί του].

Πήγα αμέσως στο Πλαίσιο και αγόρασα το Chieftec CFT-650-14C 24pin PSU αλλά επειδή έχω 7 sata δίσκους [το υπόλοιπο σύστημα είναι amd 9950BE (που μάλλον σε λίγο καιρό θα τον αλλάξω με τον 905e), 8800gts 320mb και 2 οptical drives] μου είπε φίλος ότι μάλλον δεν αντέξει με τόσους δίσκους και μου πρότειναν το Chieftec Super CFT-1000G-DF PSU.

Τα ερωτήματα μου τώρα, θα αντέξει όντως το 650άρι ή να πάρω το 1000άρι?

Επίσης έχω το stacker STC-T01 και δεν είμαι σίγουρος ότι χωράει το 1000άρι στο psu cage του (δεν ξέρω βασικά όσα cm βάθος έχει, σε ένα review για το 1000άρι γράφουν ότι είναι 22cm).

Επίσης είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για άλλα αξιόπιστα ΚΑΙ ετοιμοπαράδοτα psu.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Νομίζω οτι το 1000αρη είναι too much post-1318-1416074182,6454_thumb.jpg αυτό που πήρες 1 χαρά θα είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το 1000αρη είναι too much [ATTACH]36754[/ATTACH] αυτό που πήρες 1 χαρά θα είναι ;)

Όντως.

Το έβαλα και όλα κομπλέ. Ευτυχώς δεν έχει καεί τίποτα άλλο...

Σας ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.