Jump to content



Ειναι από εκέινες τις μέρες....


antonisk7

Recommended Posts

που όλα σου πάνε σκ@τ@......

αφού το βλέπεις ότι η μέρα από το πρωϊ δεν πάει καλά, τι το ανοίγεις το ρημάδι ???

Τεσπα ανοιγω το πισι, η μπλε μπάρα περα δώθε στο λόγκο των windows για κανα τεταρτο. Κάνω επανεκκίνησh bios , κόκκινο μηνυματακι , για το οβερκλοκ....βάζω όλα στα default... τπτ. Μπαινω με safe mode , restart me last known settings και μπαινει. Τα χρώματα λίγο ξεπλυμένα 4βιτ και γενικως σκ@τ@. Βάζω ξανα detonators , restart και από τότε μπαίνει windows με κανονικά χρώματα αλλα μόλις φορτώνει το tray κολλάει....

To περίεργο είναι ότι ο υπολογιστής δούλευε μια χαρά και δεν έχω αλλάξει κάτι τελευταίως....

....γκρρρ....δεν επεφτα για ύπνο καλύτερα...

(αν εχετε καμια ιδέα πείτε καλό θα κάνει)

Link to comment
Share on other sites

Παππά φώναξες να στο διαβάσει μιας και ως γνωστόν τα μηχανήματα του διαβόλου είναι επιρεπή στο... διάβολο :devil: :laughing::D Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά αν είχες o/c επι μονίμου βάσεως έτσι ξαφνικά τα παίζει το σύστημα. Εχει μάλιστα μία προτήμιση να το πάθαίνει στιην εκκίνηση και μάλιστ πρωι. Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο και μάλιστα με τον ίδιο τρόπο. Πρωι με τη δροσούλα πάω ν'ανοιξώ πάει πάπαλα ενώ μεχρι πριν λίγες ώρες ήταν μια χαρά και είχε κλείσει κανονικότατα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [24-10-2003 και 09:15]

:confused: :confused:

Σορρυ αλλα αυτο πρωτη φορα το ακουω....

Για όλα υπάρχει πρωτη φόρα φίλε.. :) Εσένα σου έχει τύχει ποτέ? Δηλάδή πως νομίζεις ότι τα παίζει ένα Pc? Σου έβγαζει κανενα alert στα windows:"Κοιτα να δεις επειδή μ'εχεις αλλάξει τα ΄φωτα στο o/c αποφάσισα να κατέβω σε απεργία διαρκείας απο αύριο οπώτε, λάβε τα μετρα σου..." :D :D :laughing:

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω λογο ή τουλαχιστον εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε στην πουσαρισμενη συχνοτητα (αφου πρωτα εχει τεσταριστει για μερες για σταθεροτητα ) να μου βγαλει προβλημα... Ειμαι εδω και καιρο στα 2500 απο 1533 με 1,875 βολτ και προβλημα δεν εχει εμφανισει το συστημα.. Το συπερασμα το ΔΙΚΟ μου ειναι οτι αν ειναι στη πουσαρισμενη συχνοτητα το συστημα ειναι rock stable , τοτε δεν εχεις τιποτα να φοβασαι ..

Φιλικα

PGM

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα clear cmos... παράξενο αλλα μου έχει συμβεί και έστρωσε....

Όσο για σκληρούς αυτό είχα πάθει και εγώ και έκανα 5 φορμάτ σε μια μέρα.... ήταν ο ένας σκληρός απο τους 2 στο raid.... έτρεξα το πρόγραμμα της εταιρίας..... και τον βρήκε χαλασμένο... δες και αυτό το ενδεχόμενο antonis

Link to comment
Share on other sites

γύρνα σε stock (αν δεν το έκανες ήδη)! το μακροχρόνιο overclock βλάπτει (την τσέπη σου). αν με stock παίξει ψάξε να βρεις τι πεθαίνει. αν το βρεις ξεκίνα οικονομία. αν όχι, συνέχισε την οικονομία :), διαφορετικά... (μήπως κάνα νεκρό ανεμιστήρι ; ) εναλλακτικά το βγάζεις απ' την πρίζα και πας για καφέ (παρασκευή ντε!)

Link to comment
Share on other sites

Stock το βαλα αμεσως. Η ιστορια μαλλον εληξε καταφερα να μπω σε safe mode χωρις να κολλάει. Αυτο επιτευχθηκε βγαζοντας τα παντα από το πισι ακομα και τα cdroms και αφηνοντας μητρικη μνημη καρτα γραφικών (και επεξεργαστη εννοειται) εκανα ινσταλλ detonators και τωρα όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.