Jump to content



Προβλημα με το pc μου.... κολλαει απιστευτα!!!


ennia

Recommended Posts

Γεια......

ο υπολογιστης μου κολλαει απιστευτα και απο οτι πατατηρησα, κατι τρεχει με τις μνημες.

εχω intel C2D E8400 3gz, 2gb μνημη, windows 7, vga series 4800.

οταν εχω 2 εφαρμογες ανοιχτες κολλαει και κανει ποση ωρα να συνελθει. αργει να κανει τα παντα, να ανοιξει παραθυρα, να κανει εναλλαγες παραθυρων κλπ........ πριν παρατηρησα απο ενα gadget των windows οτι χρησιμοποιει το 75% της μνημης χωρις να κανει τιποτα απολυτος.

16c839z.png

πειτε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει γιατι θα το σπασω......:suicide::suicide::suicide:

Link to comment
Share on other sites

Driver μυριζει που δεν εχει "κατσει" καλα.

Ξηλωσε τους ολους και βαλ'τους απο την αρχη.

Εννοειται τους τελευταιους απο τα παντα και για τα 7 η αυτους που εχει ηδη το λειτουργικο.

Μην κανεις καμια ματσακονια με vista-xp κτλ για αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Driver μυριζει που δεν εχει "κατσει" καλα.

Ξηλωσε τους ολους και βαλ'τους απο την αρχη.

Εννοειται τους τελευταιους απο τα παντα και για τα 7 η αυτους που εχει ηδη το λειτουργικο.

Μην κανεις καμια ματσακονια με vista-xp κτλ για αρχη.

εβαλα τους καινουργιος της ati τους 9.11 και οτι αλλους drivers ειχα βαλει τους εβγαλα και τους ξανα περασα.

Δές στο task manager τι σου τρώει την μνήμη.

αυτο που τρωει την περισσοτερη μνημη ειναι ο firefox 263.258k και μετα ειναι το media player με 80.000κ. και ολα τα αλλα ειναι πολυ χαμηλα.

δεν ξερω τι γινεται.... εβαλα και την εικονικη μνημη στο full. απο το 75% εχει πεσει στο 55%.

Link to comment
Share on other sites

στην έναρξη στο πεδίο αναζήτησης γράψε system restore και θα σου βγάλει σαν αποτέλεσμα το '' επαναφορά του υπολογιστή σε προγενέστερη κατάσταση''.μετά θα βγάλεις άκρη έχει οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα μολις απο την διαχειρηση εργασιων οτι μια εφαρμογη μου ετργε πολυ μνημη (searchindexer.exe) εκανα μια αναζητηση στο νετ και βρηκα οτι αυτο ειναι αχρηστο για το pc και οτι γινεται εγκατασταση μαζι με το office 2007.

Προσπαθησα να το πεταξω απο μεσα αλλα δεν υπαρχει στην προσθαφαιρεση προγραμματων. Πως θα το πεταξω απο μεσα.....:whip::whip::whip:

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα μολις απο την διαχειρηση εργασιων οτι μια εφαρμογη μου ετργε πολυ μνημη (searchindexer.exe) εκανα μια αναζητηση στο νετ και βρηκα οτι αυτο ειναι αχρηστο για το pc και οτι γινεται εγκατασταση μαζι με το office 2007.

Προσπαθησα να το πεταξω απο μεσα αλλα δεν υπαρχει στην προσθαφαιρεση προγραμματων. Ποτε θα το πεταξω απο μεσα.....:whip::whip::whip:

Δηλαδή πόσο?

Link to comment
Share on other sites

εχθες το βραδυ που το ειδα 120,000κ περιπου αλλα ειναι τα αρχεια του τυπου αυτου.....

searchindexer.exe

searchfilterhost.exe

searchprotocolhost.exe

βαλε 120,000κ το καθενα.....

τωρα το πρωι το ενα βλεπω το πρωτο και ειναι στα 4.800κ

Link to comment
Share on other sites

εκανα System restore αλλα δεν μου εδινε πολλες ημερομηνιες μονο 2 μερες πριν

ayo6s8.png

μετα το System restore μου εσβησε 2-3 προγραμματα που ειχα περασει τις 2 τελευταιες μερες αλλα δεν εγινε τιποτα γιατι η μνημη συνεχιζει να χρησιμοποιειται κατα 60% απο το συστημα οταν δεν κανει απολυτος τιποτα.

οταν κανει μια εργασια ομως φτανει στο 95%-99%.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.