Jump to content



Επιλογή Headset


MpisKi

Recommended Posts

@knight77: Χωρίς παρεξήγηση, παρατήρησα ότι όλα τα επιχειρήματα σου βασίζονται σε posts κατόχων των jvc σε fora.

Στα συγκριτικά reviews όμως δεν είδα τα jvc πουθενά. Aντιθέτως τα Sennheiser ήταν παντού... Αυτό μου κάνει μεγάλη εντύπωση.

Bέβαια επιφυλάσσομαι μέχρι να τύχει να πέσουν τα JVC στα χέρια μου (ή μάλλον στα.. αυτιά μου) για να έχω ασφαλή άποψη.

Εν πάσει περιπτώσει δεν το γράφω για να δημιουργήσω flame αλλά γιατί θεωρώ πως τα γραφόμενα σε fora δεν έχουν και καμία ιδιαίτερη βαρύτητα καθώς πολλές φορές είναι ατεκμηρίωτες απόψεις, και επίσης συχνότατα απλά λανθασμένες και ημιμαθείς (γενικά μιλάω έτσι, μην θιχτεί κανείς τώρα)...

Τέλος πάντων, δεν έχει βέβαια σημασία ιδιαίτερη το τι λέω εγώ... ;)

Over & out.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εμπιστευομαι πολυ περισσοτερο τους τελικους χρηστες παρα τα συγκριτικα...

το θεμα ηχου ειναι μεγαλο κεφαλαιο και πολυδιαστατο οποτε εμπεριεχει και αρκετα υποκεινικα στοιχεια

που δεν θα τα αναλυσουμε εδω

δεν ξερω γιατι δεν υπαρχουν σε συγκριτικα τα jvc, ισως και να ειναι πολιτικη της εταιρειας

η οποια γενικα απο οτι εχω καταλαβει ακολουθει μια low profile πολιτικη

αλλωστε πολλοι απο τους κατοχους ειχαν και αλλα 3-4 διαφορετικα headphones (και μαλιστα αρκετα πιο ακριβα) με τα οποια τα συγκρινανε

δεν νομιζω να τα περνανε απο τη jvc για να τα προωθησουν

last but not least εμπιστευομαι πανω απολα το δικο μου αυτι...τα εχω και τα προτεινω δεν βασιζομαι σε γνωμες αλλων

το ειπα και το ξαναλεω...προτασεις κανουμε, η τελικη επιλογη ειναι καθαρα προσωπικο θεμα

φιλλικα

Link to comment
Share on other sites

Νταξει σιγουρα δεν ειναι 100% αξιοπιστο οτι ακουμε στα σχετικα φορουμ περι ακουστικων, ακομα και στο head-fi πχ εχω διαβασει μπουρδες απο ατομα με υποτιθεμενα "χρυσα αυτια" αλλα σε συγκριση με τα reviews που συνηθως τα γραφει ο καθε αμπαλος επειδη ετυχε να του στειλουνε ενα sample οι εταιρειες ειναι πιο σιγουρη φαση.

Χαιρομαι παντως που προτεινε ο knight_77 ενα σοβαρο ζευγαρι στερεοφωνικα ακουστικα και οχι καποιο ga(y)ming βλεπε syberia steelsound 5h everglide s-500 turtle 5.1 και τα ρεστα, αν τωρα το παιδι που ανοιξε το thread χρειαζεται και μικροφωνο παιρνει ενα με κλιπακι σαν αυτο της zalman στα 3-5 ευρω και καθαρισε, αν θελει ακομα πιο αξιοπιστο 3d ηχο παιρνει μια x-fi forte και καθαρισε, δεν χρειαζεται να στουμπωσει 6 ηχειακια στο αυτι του :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.