Jump to content



Rivatuner και 5770!


Azzerki

Recommended Posts

Παιδια κανω εγκατασταση το rivatuner 2.24 και μου βγαζει το εξης μηνυμα ...Και μετα δεν μπορω να δω ποσο gpu χρησιμοποιειται στις εφαρμογες που χρησιμοποιω ..σε ποια καρτελα το βλεπω αν μπορω? Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα?

post-14036-1416074241,1533_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά, αλλά αν αφιέρωνες λίγο χρόνο να το διαβάσεις θα καταλάβαινες οτι αναγράφει οτι δεν αναγνωρίζει τον display driver.

Που σημαίνει οτι είναι πολύ νέος driver για την έκδοση riva tuner που έχεις. Αν δεν υπάρχει νεότερη έκδοση rivatuner απλά περιμένεις το επόμενο να αναγνωρίζει τον παρόν catalyst.

Φιλικά, Διονύσης. :victory:

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου ,αλλα κανεις αλλος δεν αντιμετοπιζει προβλημα με την 5770 και to rivatuner,οπως ειδα σε sites μεσω google

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα driver. Τι catalyst χρησιμοποιεις; Ποια έκδοση rivatuner έχεις? Την 2.24c

Sorry που σε πήρα απο τα μούτρα αλλά μη γεμίζουμε ανούσια thread. Καταλαβαίνεις ελπίζω.

Είμαι και σε helpdesk και ειμαι και λίγο τσιτωμένος :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα driver. Τι catalyst χρησιμοποιεις; Ποια έκδοση rivatuner έχεις? Την 2.24c

Sorry που σε πήρα απο τα μούτρα αλλά μη γεμίζουμε ανούσια thread. Καταλαβαίνεις ελπίζω.

ειχα τους 9.11 και επειδη λεω 8α ειναι 8εμα drivers τους επεγκαταστασa και εβαλα παλι τουw παλιους απο το cd,αλλα παλι τα ιδια.Rivatuner εχω την τελευταια 2.24c.ΤΕλοσπαντον φιλε μου 8α δοκιμασω με το ati tool .

Link to comment
Share on other sites

Απότι κοιτάω στο changelog το 2.24c βλέπει μέχρι τους 9.2. Οπότε παίζει να μην την αναγνωρίζει καθόλου την κάρτα.

Για βάλε αυτούς αλλιώς δοκίμασε άλλο πρόγραμμα.

Βρήκα και αυτό http://downloads.guru3d.com/AMD-GPU-Clock-Tool-v0.9.26.0-For-HD-5870-download-2383.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει..κατεβασα το gpu-z .. Και στην 2η καρτελα senssors εκει που λεει gpu load λογικα ειναι το ποσο gpu χρησιμοποιειται...Ειναι δυνατον στα benchmarks ποθ κανω να δειχνει high value το 60 %?ΛΕτε να παιζει bottleneck ? Πως 8α το δω?

Υπαρχει τροπος να δω αν παιζει πολυ bottleneck?ΜΕσω καποιων ρυ8μησεων σε καποια benchmarks ας πουμε?Δεν μπορω να βρω και καποιο προγγραμα για να μου δειχνει ακριβως την gpu usage.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.