Jump to content



Water cooling? pws? help


DooM_SteR

Recommended Posts

παίδες και παιδούλες γειά σας

καθώς και νέος στο άθλημα του overclocking, και τελείως άσχετος με θέματα υδρόψυξης,

θέλω αν δεν σας κουράζω να μου απαντήσετε στις εξείς ερωτήσεις:

για να φτιάξω το σύστημα μου υδρόψυκτο τι θα χρειαστω?

τι μου προτείνετε εσεις να βάλω?

που θα βρω αυτα που πρέπει να πάρω, και ποσο περίπου θα μου κοστήσουν?

ευχαριστω εκ των πρωτέρων , και sorry αν σας κουρασα :)

keep up the good work: :woot:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, αφού διάβασα το παραπάνω κειμενο, μου λύθηκαν οι απορίες. τορα το μονο που μενει

ειναι να σασ ροτισω το εξης:

με ενα buget γυρω στα 150 ευροπουλα θα κανω δουλεια? και αν ναι τι μπλοκ,ψυγειο και αντλεια μου προτεινετε? για τιν τοποθετηση δεν ανησυχω, ο πατερας μου ειναι θερμουδραβλικος-μικρουδραβλικος... θα μου προτεινε αυτος επιμερους υλικα, αλλα δν ειμαι σιγουροσ κατα ποσο θα ειναι τα ιδια αυτα που χρισιμοποιουν τα pc με αυτα που δουλευει τωρα ο πατερας μου :)

ευχαριστω και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Με 150 αν το φτιαξεις μονος σου νομιζω οτι μπορεις να κανεις πολυ καλη δουλεια αλλα θα σου φαει λιγακι χρονο.

σε καμια περιπτωση μην επιλεξεις λυσεις ετοιμες των 100-150 ειδικα αν σε παιρνει να το φτιαξεις μονος σου

Τωρα για τα εξαρτηματα ας μιλησει καποιος ειδικος οχι εγω

Link to comment
Share on other sites

block απο 11

ψυγειο απο καλοριφερ αυτοκινητου ford transit (ειναι καλο)an einai αλλο να ειναι χαλκινο!!

αντλια Hydor l20 (35 eyrω) η l30 (60 νομιζω)

σωληνες οτι θες (αλλα οι καλοι ειναι tygon ligo ακριβοι βεβαια)

και μερικους ανεμιστηρες 80αριδες οι 120αριδες

αυτααα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.