Jump to content



Το νεο μου 2,8@3,6


voudarxos

Recommended Posts

Λοιπον παιδια αυτο ειναι το νεο μου μηχανακι

Μοβο albatron px865-pe lite pro

cpu P4 2.8 6l6wt L325B499

water cooling aquariusII

PSU chieftech 420W

ram 2x256/400 jet ram

VGA msi fx5600 td128 (moded)325/550@357/630

hd western digital raptor

Τα υπολοιπα δεν νομιζω να χρειαζονται

post-269-1416070631,9929_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το overclocking σου :) το albatron ειναι καλο mainboard αλλα το chipset χανει πολυ σε mem bandwidth λογω single channel. Ψαξε στο site της Albatron για αναβαθμιση BIOS. Το Aquarius αν επιτρεπεται ποσο και απο που;

Εχω την εντυπωση οτι το 3D Mark 2001 ειναι χαμηλο...με το rig της sig μου ειμαι στα 10000, λογικα εσυ θα πρεπει να βγαζεις αρκετα περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Suedehead [12-11-2003 και 12:45]

πολυ καλο το overclocking σου :) το albatron ειναι καλο mainboard αλλα το chipset χανει πολυ σε mem bandwidth λογω single channel. Ψαξε στο site της Albatron για αναβαθμιση BIOS. Το Aquarius αν επιτρεπεται ποσο και απο που;

Εχω την εντυπωση οτι το 3D Mark 2001 ειναι χαμηλο...με το rig της sig μου ειμαι στα 10000, λογικα εσυ θα πρεπει να βγαζεις αρκετα περισσοτερο

Bios εχω αναβαθμισει σε 1.06 δεν βρηκα νεοτερο.

Τωρα η ξερη ποθ εφαγα ειναι οτι το συγκεκριμενο mobo το πηρα γιατι και καλα υποστηριζει dual και το γραφει και πανω αλλα σε αυτοκολητο.

Προσοχη λοιπον σε οσους σκεφτονται να παρουν αυτο το mobo.

Oσο για το 2001 θα δω τι μπορω να κανω γιατι τις μετρησεις τις εκανα χθες 3 η ωρα τα χαραματα

Το Aquarius 220 τελικη απο Τεχνοραση.

Απλα το ειδα στην βιτρινα μπηκα και το πηρα.

Δεν εχω χρονο να καθησω να φτιαξω μονος μου αν και ξερω οτι θα μου εβγενε πολυ πιο φθηνο και θα ειχα και καλυτερα αποτελεσματα:'(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από voudarxos

Λοιπον παιδια αυτο ειναι το νεο μου μηχανακι

Μοβο albatron px865-pe lite pro

cpu P4 2.8 6l6wt L325B499

water cooling aquariusII

PSU chieftech 420W

ram 2x256/400 jet ram

VGA msi fx5600 td128 (moded)325/550@357/630

hd western digital raptor

Τα υπολοιπα δεν νομιζω να χρειαζονται

Καλορίζικο το εργαλείο ! ’ντε να βάλω και έγω WaterCooling για να κάνω τα στόματα μερικών που αμφιβάλουν να κλέισουν....

:o:D:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μια και αυτην την εβδομαδα εχω αδεια ειπα να ασχοληθω λιγακι με το μηχανακι μου αφου τον τελευταιο καιρο το ειχα παραμελησει:rolleyes:

Με ενα καλο burn in στις μνημες εχουμε και λεμε::devil:

Επιτελους 11αρι:jump:

post-269-1416070782,1894_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.