Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

παίδες θα ήθελα τη βοήθειά σας.ψάχνομαι για τα δύο παραπάνω σώματα.έχω καταλήξει σχεδόν σίγουρα στην αγορά καινούργιου σώματος και όχι μεταχειρισμένου.υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο αυτών σωμάτων.αξίζει τα λίγο παραπάνω λεφτά η ''s'';

ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

πιστεύεις ότι το να δώσεις αβίαστα 8-9 κατοστάρικα (ή και παραπάνω) για μια μηχανή στην ηλικια σου (και ότι συνεπαγεται αυτό, καλο-κακο) ειναι καλή κίνηση; δεν ξέρω ειλικρινα για αυτό και σε ρωτάω, πιστεύεις ότι πρόκειται να αποσβέσεις ποτέ έστω και ένα μέρος από τα χρήματα που θα δώσεις;

:)

Μήτσε, καλοριζικα τα φακουδάκια (είδα και ενα 50αρι δίπλα από τον 24-70 ε; ). Για μενα μακράν η καλύτερη επιλογή ο 24-70 από τους άλλους που κοιταγες :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πιστεύεις ότι το να δώσεις αβίαστα 8-9 κατοστάρικα (ή και παραπάνω) για μια μηχανή στην ηλικια σου (και ότι συνεπαγεται αυτό, καλο-κακο) ειναι καλή κίνηση; δεν ξέρω ειλικρινα για αυτό και σε ρωτάω, πιστεύεις ότι πρόκειται να αποσβέσεις ποτέ έστω και ένα μέρος από τα χρήματα που θα δώσεις;

:)

ναι το πιστεύω:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην αρχίζετε τα περί ηλικίας, σας παρακαλώ. Αφού του αρέσει του παιδιού ας την πάρει. Ας πάρει και fullframe. Ότι του αρέσει. Ο τρόπος που τα γράφετε όλα αυτά μου φέρνει στο μυαλό το κλισέ: μικρός=ανώριμος, noob, επιπόλαιος και λοιπά.

Υπάρχουνε νέοι-έφηβοι που κάνουν θαύματα, αλλά και μεγαλύτεροι που δε ξέρουν καν να καδράρουν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απολύτως μαζί σου, και εγώ τα ίδια πιστεύω. απλά ακούγωντας το ως "εξω από το χορό" προσπαθώ να καλύψω την περιπτωση του ενθιασμού και του παρορμητισμού. κατά τα άλλα ναι, και εγώ λέω αυτά ακριβώς που λες και εσυ :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.