Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Εσύ δε μπα νά σαι και 10000000% σίγουρος, εγώ τον είδα από κοντά. Α κοίτα, λες να μου έκανε ειδική τιμή τον AF-S εμένα 1100;

ΔΕΝ είναι ο συγκεκριμένος AF-D. 3 λεπτά τον κοίταγα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ιάσονα τον είδα από τους 20 πόντους AF-S είναι λέμε σε άριστη κατάσταση με το δερμάτινο σωλήνα του πάνω σε μια D200. 1100 Ευρώ. Τη Δευτέρα δε στο είπα; Ή Τρίτη πρωί ήταν;

Σε ευχαριστώ που εκτιμάς τις info μου!! :p

Θα σου πω εγω τι ειδες απο τους 20 ποντους!:p

ρε συναδελφε , λες να μη θυμαμαι τι μου χες πει ; Αλλα για AF-S μου χες πει !αυτος στο τηλεφωνο μου ειπε οτι ειναι ο AF-D....

και μολις μου πε 1100Ε λεω οκ ο AF-S θα ειναι....δε υπαρχει περιπτωση AF-D kai 1100E

Link to comment
Share on other sites

Στο μαγαζί δεν υπήρχε AF-D, μόνο ο AF-S. Νομίζω μπορώ να ξεχωρίσω τον μεγαλύτερης διαμέτρου λόγω εσωτερικού μοτέρ από τον απλό που είχα πάνω στη μηχανή μου 3 μήνες.

Τώρα αν μου είπε καλύτερη τιμή (από 1600 που είπε ο hayas) επειδή με γνωρίζει 15 χρόνια δεν το ξέρω.

I rest my case, να πάτε να τον δείτε από κοντά, αξίζει και μόνο να τον δει κανείς.

Παρεμπιπτόντως πήγε κανείς να δει εκείνον τον MF 400mm f/2.8 που πούλαγε ο άλλος στην Πατησίων;

Link to comment
Share on other sites

Ακούω απόψεις-γνώμες-αρέσκειες!!

Πώς σας αρέσει το αστεράκι από τις λεπίδες του διαφράγματος σε νυχτερινές φωτό;;;;

Blades.jpg

Εμένα μου αρέσει σαν του MF 50mm f/1.4 και σαν του AF 300mm f/4

Ανεβάστε και δικές σας!

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

σημερα επειδη βαριομασταν πηγαμε βολτα με τον Dellman και ειπα να δοκιμασω το φλας με defuser πανω σε commander mode ωστε να εχω εναν ωραιο απαλο φωτισμο και να γραψει και το περιβαλλον..

με το δεξι φωτογραφιζα , με το αριστερο κραταγα το φλας

TTL το φλας με eV -0.7 η μηχανη σε M με ISO800 και 1/20 για να γραψει το εξωτερικο χωρο.

photo_90.jpg

photo_89.jpg

photo_88.jpg

photo_87.jpg

photo_86.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Crash test Canon 400D VS Nikon D70

Μιλαμε για γερα ''καρυδια'' οι Dslr :nuke:

Καρυδι και η δικια μου νικον γιατι ειχαμε μια πτωση απο μπαλα βολευ και την βλεπω να πλησιαζει αλλα χωρις να προλαβω....

επεσε απο παγκακι κατω με τον καινουργιο φακο πανω.

Περιττο να σας πω οτι ειναι σα να μην επεσε :p

Link to comment
Share on other sites

και η d60 μου τώρα που το θυμαμαι έκανε μια βουτιά απο ενα τραπεζάκι την περασμένη βδομάδα με τον 18-200 πάνω, σε κάποια φάση που κούναγε το καράβι. ευτυχώς ούτε και εδώ είχαμε απρόοπτα :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι πολύ μεγάλες και άβολες για τα γούστα μου. Άσε που θέλω 1-2 κλικ, δεν έχω καμία όρεξη να μπαίνω στο τρυπάκι με τις 133109274328 ρυθμίσεις, οπότε ψάχνω κάτι με αξιοπρεπή φακούς που να βγάζουν οκ φώτος με τις αυτόματες ρυθμίσεις.

Υ.Γ. Το ποδήλατο είναι μέσα στην μπίχλα #@$%#@!% Η κασέτα πίσω έχει σκουριάσει!!! Έλα στο ποδηλατοthread να στα χώσω :p

Δες αυτή καλύτερα, join the Nikon club :D

http://www.digital-photography-school.com/nikon-coolpix-p100-review

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε παιδια....και αυτοι αφεντικα νομιζουν οτι ειναι ;

Εξυπηρετηση 0; Νιωθεις οτι φοβασαι να τους παρεις τηλεφωνο και μη τους ενοχλησεις..Ελεος πια δλδ με αυτο το πραγμα.Ειναι ενας και μοναδικος και μας εχουν στησει στον τοιχο και μας μπιπ μερα νυχτα.Να τα χαλια του μονοπωλιου.

Ναι μιλαω για τον Τσακναριδη..Δε με νοιαζει και τοσο το ποσες μερες θα κρατησουν τον 24-70 (ναι το καλοκαιρι χαλασε) αλλα το ειδος της εξυπηρετησης και ο τροπος ομιλιας.

Σα να βαριεται που ζει και δε σου εξηγει απο μονος του την κατασταση πρεπει να τα βγαζεις με το τσιγκελι εσυ.

Αμα πια κομπλεξικοι ολοι τους

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.