Jump to content



Μητρικη για 1156


under

Recommended Posts

Παιδια ποια μητρικη προτεινετε για τον i7 860 1156? δεν ειμαι απο τους "σκληροπυρηνικους" αλλα θα θελω να κανω και το overclocking μου... οποτε αναζητω μια μητρικη με πιθανοτητες...

Link to comment
Share on other sites

αυτες κοιταζα και εγω... + την asus deluxe και μια 2 ακομα σαυτες τις τιμες...

το καλο με την Gigabyte ειναι οτι ειναι ετοιμη για Sata III + USB 3.0 αλλα εχω ακουσει οτι η Gigabyte σαν μητρικες δεν αξιζουν..... :S

Link to comment
Share on other sites

οι gigabyte για μενα ειναι απο τις καλυτερες μητρικες...1-2 ελαττωματικα προιοντα δεν παιρνουν μαζι τους ολη την σειρα!

απο τις 3 που λες, ειτε την gigabyte p55a-ud4 ειτε την asus p7p55d-e pro!!! θα σε υπερκαλυψουν ανετα και οι 2 και σε αυτα τα $ ειναι κριμα να μην εχεις και τα καλουδια (λεγε με sata 3, usb 3)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μια καλή επιλογή είναι η Αsus maximus 3 formula η οποία έχει καλή τιμή πολλές δυνατότητες και μπορείς να κάνεις o.c. μέσω του προγράμματος TurboV evo που διαθέτει.Έτσι η cpu σου θα είναι σταθερή χωρίς πολύ ψάξιμο.

Έπειτα αν είσαι 'εφετζής' [με την καλή ένοια] μπορείς να κάνεις o.c. μέσω laptop !!!

Τέλος τα μειονεκτήματα είναι ότι δεν έχει θύρα IDE και αν κάποια στιγμή θες να ξεφύγεις και θες να κάνεις χρήση ξηρού πάγου ή LN2 θα δυσκολευτείς να την μονώσης γιατί έχει καμιά πενηνταριά πυκνωτές δίπλα από το socket

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου plumper εκει αν και πολυ καλη ανεβαινω αρκετα σε ευρωπουλα.... πιο πολυ ελεγα κατι μεχρι 150 170.... εκει

τωρα αν ειναι και μου στριψει ισως ανεβω... αν και το θεωρω ανουσιο για την συγκεκριμενη πλατφορμα....

Link to comment
Share on other sites

καποιες απο τις evga και τις asus ειναι υπεροχες για να πετυχεις παγκοσμια ρεκορ γιατι ειναι φτιαγμενες να ανεβαζουν τρελα...δεν διαφωνω ....ομως δεν μπορει κανεις να αμφισβητησει την ποιοτητα των gigabyte ...ειναι πραγματικα αστειο να λεει κανεις οτι δεν αξιζουν (και εχω προσωπικη εμπειρια με αυτες και το λεω.....).....δεν γελασα με σενα πριν ...αλλα με αυτους που τα γραφουν....σιγα δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε ...:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.