Jump to content



Αγορά adaptor για dvi.


thefou

Recommended Posts

Την καλησπέρα σε όλους.Εχω μια απορία σχετικά με το DVI.Στο pc μου χρησιμοποιώ κάρτα γραφικών nvidia 9500GT,όπου έχει και έξοδο dvi.Η οθόνη μου είναι συνδεδεμένη στην vga.Αξιζει η αγορά adaptora για να την συνδέσω στην dvi.Kαι αν ναι πια η διαφορά;Θα προσφέρει κάτι στα παιχνίδια,γραφικά κτλ;Θα δω διαφορά;Και όποιος μπορεί ας προτείνει κάποιο adaptora,απο you.gr.Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα σε όλους.Εχω μια απορία σχετικά με το DVI.Στο pc μου χρησιμοποιώ κάρτα γραφικών nvidia 9500GT,όπου έχει και έξοδο dvi.Η οθόνη μου είναι συνδεδεμένη στην vga.Αξιζει η αγορά adaptora για να την συνδέσω στην dvi.Kαι αν ναι πια η διαφορά;Θα προσφέρει κάτι στα παιχνίδια,γραφικά κτλ;Θα δω διαφορά;Και όποιος μπορεί ας προτείνει κάποιο adaptora,απο you.gr.Σας ευχαριστώ.

Όχι, δεν υπάρχει λόγος να βάλεις αντάπτορα εφόσον η καρτα σου βγάζει και dvi και vga

Χρησιμοποιείς το vga.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα δεις καμία διαφορά.

Η διαφορά είναι στην οθόνη, αν υποστήριζε dvi. Εφόσον έχει vga δεν υπαρχει λόγος να πάρεις από dvi μέσω ανταπτορα.

Αν και εφόσον η οθόνη σου είχε έξοδο dvi τότε να έβαζες dvi σύνδεση και θα έβλεπες διαφορά σε υψηλές μόνο αναλύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.