Jump to content



Εγκατάσταση Windows 7 σε δεύτερο PC


Stallone

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum!

Μήπως μπορεί κάποιος που ξέρει να μου λύσει τις παρακάτω απορίες;

1)Πρόσφατα αγόρασα ένα καινούργιο PC από κατάστημα με εγκατεστημένα τα Windows 7 (έχω το CD και το product key τους).

Μπορώ να εγκαταστήσω αυτά τα Windows 7 στο παλιό μου PC ή πρέπει να αγοράσω άλλα;

2)Αν ναι, πως γίνεται η εγκατάστασή τους; (δεν έχω ιδέα από format, backup κλπ.).

Ευχαριστώ:help:

Link to comment
Share on other sites

όχι δε μπορείς.είναι ενεργοποιημένα μόνο για το νέο σου μηχάνημα.:)

αν το παλιό pc έχει Vista μπορείς να αγοράσεις οικονομικότερη έκδοση για εγκατάσταση με πακέτο αναβάθμισης από τη Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εξαρταται απο το ποσες αδειες χρησης εχουν τα windows 7 που σου εδωσαν.Αν εχουν 2 αδειες χρησης τοτε μπορεις (αλλα δεν το νομιζω θα πρεπει να το εχεις ζητησει εσυ για δυο αδειες χρησης)

Link to comment
Share on other sites

Μία άδεια χρήσης έχουν όλα τα Windows η οποία αντιστοιχεί σε ένα PC/εγκατάσταση. Μόνο τα Windows 7 Family Pack μπορούν να εγκατασταθούν σε 3 διαφορετικά PC, τα οποία όμως και πάλι έχουν 1 άδεια χρήσης.

Το Family Pack διατέθηκε μόνο στο Ηνωμένο Βασίλειο (ή και USA - not sure), και πρέπει να έχει σταματήσει να διατίθεται πλέον.

Αν θες Windows 7 και σε δεύτερο PC, αγοράζεις Windows 7.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.