Jump to content



Καρτούλα για HTPC


bekris

Recommended Posts

To htpc έχει :

- Asrock AMB 939785GMH/128M (s939, DDR, VGA) !!!!

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Asrock-AMB-939785GMH-128M-s939-DDR-VGA-104ASR-939A785GMH-128M.htm

- amd x2 (939 socket) στα 2200 εάν θυμάμαι καλά

- corsair 400w psu

- 2gb ddr 400

a.) θα χρειαστώ άλλη κάρτα γραφικών για ταινίες 1080p?

b.) Για χαλαρό gaming (....) τι ελπίδες έχω ??

thnx

Link to comment
Share on other sites

Λογικα, τα περισσοτερα BR rips θα παιζουν καλα, μιας και ολα εσχατως τα ριπαρουν σωστα.

Δες εδω.

Για gaming, μην περιμενεις τιποτα. Χαλαρα παιχνιδακια ισως.

Link to comment
Share on other sites

Tι παιχνιδια θελεις να παιξεις;

.... bf2 !!!! το μόνο on-line που παίζω

απο εκεί και πέρα δεν ξέρω τι θα πέσει στην κατοχή μου, δεν είμαι σοβαρός gamer πάντος ...(μεγαλώσαμε και δεν μας έμεινε χρόνος)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζω ποιες καρτες κανουν hybrid Crossfire.

2400 Pro

3450

3570

και ολες ειναι εξωφρενικα low performance (αν και δεν με εμποδισε η 3450 σε παρομοιων specs HTPC να παιξω COD4)

Θα προτεινα να κοιταξεις για μεταχειρισμενες 3870/4850/8800GT που παιζουν σε εξεφτελιστικες τιμες για την αποδοση τους (και ας εχεις bottleneck)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζω ποιες καρτες κανουν hybrid Crossfire.

2400 Pro

3450

3570

και ολες ειναι εξωφρενικα low performance (αν και δεν με εμποδισε η 3450 σε παρομοιων specs HTPC να παιξω COD4)

Θα προτεινα να κοιταξεις για μεταχειρισμενες 3870/4850/8800GT που παιζουν σε εξεφτελιστικες τιμες για την αποδοση τους (και ας εχεις bottleneck)

Thnx για το χρόνο σου !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.