Jump to content



Ηχος εξοδου στην γραμμη εισοδου


LightBird

Recommended Posts

Θελω να μου πειτε αν υπαρχει καποιος τροπος ο ηχος εξοδου μου(που ακουω δηλαδη εγω απο τα ακουστικα) να πηγαινει κατευθειαν στην γραμμη εισοδου μου ( στο μικροφωνο δηλαδη) ωστε αν ειμαι για παραδειγμα σε ενα προγραμμα οπως το ventrilo ή το teamspeak ή το skype να ακουνε οτι ακουω...

Link to comment
Share on other sites

Αν θες και να μιλάς ταυτόχρονα, χρειάζεσαι κάποιου είδους μίκτη ήχου, είτε software είτε hardware... αν θες μόνο να ακούγεται ο ήχος του pc (χωρίς να μιλάς ταυτόχρονα), τότε απλά από τα recording settings της κάρτας ήχου διαλέγεις το "what you hear" ή "Stereo Mix" ή όπως αλλιώς το ονομάζει ο driver σου...

Μπορεί να υπάρχει και άλλος τρόπος, που δεν γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Jaco για αυτο ακριβως που λες ενδιαφερομαι.

Το καλυτερο θα ηταν να βρω εναν απλο τροπο να ακουγεται και ο ηχος του pc ταυτοχρονα και να μιλαω αλλα αν δεν γινεται καλο ειναι και να ακουγεται μονο ο ηχος του PC.

Mπορεις να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για καποιος Software mixer και οσο για το "Sterei Mix" ή το "What you hear" δεν βρισκω καμια απο αυτες τις επιλογες στο πανελ της καρτας ηχου μου (Creative Audigy SE)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.