Jump to content



Ποιο απο τα 3 λαπτοπς?


goku_dbz

Recommended Posts

1. Dell inspiron 1564

2. Acer Aspire 5740G-334G32Mn

και αν αξιζει τα +100Ε ο i5...:

3. Acer Aspire 5740G-434G50Mn

Απο αυτα ποιο θα επιλεγατε και γιατι?

Αλλες προτασεις ευπροσδεκτες! (Το λαπτοπ ειναι για το κοριτσι της διπλανης πορτας:flower:, το θελει για λιγο απ'ολα, 15,6", απο looks δεν την ενδιαφερει αρκει να ειναι σε μαυρα χρωματα και οπωσδηποτε να γραφει η ταμπελιτσα core iX!)

ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

Στο Getitnow έχει προσφορά Vaio στα 699 euros, δεν ξέρω αν ενδιαφέρει...

Τώρα αν θέλει core i3 οπωσδήποτε... τι να πω. Σιγά το cpu! :p

Acer θα έλεγα να αποφύγεις, γιατί αν πάθει κάτι και χρειαστείς support... άστα!

Έχω Acer και μπορώ να πω με ασφάλεια πως το service τους είναι για σφαλιάρες τόσο σε χρόνο αποκατάστασης βλάβης όσο και σε ποιότητα υπηρεσιών. Τελικά το δικό μου το έφτιαξα μόνος μου (δεν είχανε κουμπώσει την καλωδιοταινία του keyboard σωστά οι άχρηστοι και μερικά πλήκτρα του keyboard δεν δουλεύανε. Απορώ τι σκ....ά έλεγχο έκαναν).

Τύπος οθόνης: LCD με τεχνολογία XBRITE-ECO

Μέγεθος οθόνης: 15,5 ίντσες

Ανάλυση οθόνης: 1.366x768 pixels

Επεξεργαστής: Intel Core 2 Duo Processor T6500 (2,10GHz)

Γραφικά: ATI Mobility Radeon HD4570

Μνήμη: 4GB

Σκληρός δίσκος: 320GB

Οπτικός δίσκος: Blu-ray

Λειτουργικό: Windows Vista Home Premium ENGLISH

Συνδεσιμότητα: Wi-Fi, Ethernet, HDMI, 3xUSB, VGA, DC-in, Microphone in, i.Link, multimedia card reader [Memory Stick PRO (Standard/Duo), ExpressCard (34 media), SD]

Extras: MOTION EYE camera

Αυτονομία: 4 ώρες (standard μπαταρία)

Χρώμα : Λευκό

Διαστάσεις: 370,84x 30,48x248,92mm

Βάρος: 2,72kg

Εγγύηση: 1 έτος

Link to comment
Share on other sites

αν την ενδιαφερει να παιζει και κανα παιχνιδακι, τοτε απο τα 4 (+1 του candyman) , ασυζητητι το Acer 5740G-334G32Mn (λογω 5650) , αλλιως το Acer με τον i5 , ελεω turbo boost (2.53ghz) θα δινει το κατιτις στις -συνηθως- single thread εφαρμογες , δεν ξερω αν αξιζει ομως τα 100€ (και με χειροτερη vga...)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα λεγα αυτόν

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0445513&catid=010200

που πάει δωράκι και με έναν 500άρι 2.5inch......Γυναίκες=Ατελείωτες φωτογραφίες από διακοπές εξόδους καφέδες και όλα τα ΤΒ της γης δεν είναι αρκετά.

Αν φτάσεις τα 749 τα +50 δεν είναι μεγάλη υπόθεση....Και σαν πακετάκι είναι αρκετά δυνατό για καλό gaming.

Μακριά από Acer παιδιά....Μη τα ξαναλέμε για την υποστήριξη που έχει

Το Toshiba από την άλλη θα καλυφθεί δωρεάν από την Ideal ακόμα και να πέσει καφές, μανό, οξυζενέ και λοιπά γυναικεία φρου φρου και αρώματα.:hehe:

Edit:

Και να αφήσει τις χαζομαρούλες με τα φανταχτερά αυτοκολλητάκια......Είναι σαν τα πειραγμένα καγκούρικα αυτοκίνητα...όσο πιο πολλά τόσο περισσότερα άλογα?

Link to comment
Share on other sites

καταιγισμος απαντησεων...δεν σας προλαμβαινω!

@candyman: πως δουλευει το getitnow? κανω προσφορα ή αμεση αγορα και το παιρνω(ενα ειναι?)?

@greekfragma: πολυ καλο το toshiba! τα λ7 δεν νομιζω να ειναι προβλημα μιας και θα παρει και τον δισκο για τις φωτος:p

υγ: να την μεταπεισω λετε για i3/5 κτλ? (αφου τα acer δεν...)

Link to comment
Share on other sites

@candyman: πως δουλευει το getitnow? κανω προσφορα ή αμεση αγορα και το παιρνω(ενα ειναι?)?

Κάνεις παραγγελία άμεσα από την σχετική φόρμα, και πάει 1 τεμάχιο ανά πελάτη.

Δεν είναι δημοπρασία απλά είναι περιορισμένα κομμάτια.

Αν τελικά πας για το Vaio καλά θα κάνεις να βιαστείς γενικώς...

Link to comment
Share on other sites

^βασικα πρεπει να το δει και να το εγκρινει! ειναι και ασπρο βλεπεις!!!

να ρωτησω τωρα...αυτο εδω ειναι το ιδιο εκτος απο blue ray και επεξεργαστη που νταξ ποση διαφορα να κανουν τα 100mhz και +1mb cache...οποτε γιατι οχι αυτο?

edit: επισης το τοσιμπα το βρηκα και εδω στα 730Ε χωρις δισκο ομως οποτε αν δεν της κανει ο δισκος εχουμε και μια πιο φτηνη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ πιο αργό επεξεργαστή αυτό που λες. Pentium T4300 έναντι Core 2 Duo T6500. Δεν μετράνε τα ρολόγια τόσο πολύ όταν συγκρίνεις τόσο διαφορετικά cpu.

Όπως επίσης είπες δεν έχει blue ray.

Με βάσει την κοντινή τιμή δεν τίθεται καν θέμα επιλογής....

Link to comment
Share on other sites

πόση διαφορά νομίζεις θα της δώσει ο i3 i5 από τον Τ6600?

πάρε το Toshiba με ή χωρίς το σκληρό δίσκο.

Μακρία από το Vaio.Εκτός από το μέτριο support.

Οι προσφορές γενικά δεν είναι προσφορές αν κάτσεις να σκεφτείς 5 πράγματα.

Το πρώτο που βλέπω στην "προσφορά" είναι τα Windows Vista που έρχεται.

Το δεύτερο είναι η διάρκεια εγγύησης και οτι δεν καλύπτεται σε περίπτωση ατυχήματος όπως το Toshiba.

Επίσης να ξέρετε για τα Toshiba οτι υπάρχει δυνατότητα επέκτασης της εγγύησης στα 4 χρόνια με σχετικά μικρό κόστος σε σύγκριση με αυτό που ζητούν οι άλλες εταιρίες για το κάνουν από 1 ετός 2 ή 3.

Υ.Γ. Έχω μετοχές στην Toshiba:P

(κάποια στιγμή όταν μεγαλώσω θέλω να δουλέψω μέσα στην Toshiba Ideal) :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα δήλωση τον φορητό μου στην Toshiba πριν 3 εβδομάδες (το ιδιο με το πάνω αλλα με 4650 καρτα αν δεν κανω λάθος) και μου ειπαν οτι εχω 2 χρονια εγγύηση με δυνατότητα επέκτασης λιγο πριν τελειώσει η κανονική.

Βαλτε και 1 χρονο για ασφάλεια κλοπης/ζημιάς = Toshiba RULEZ. :thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ συμφωνώ κι εγώ Toshiba rulez... Αλλά το vaio έχει blue ray (παίρνεις δηλαδή λαπτοπ+blue ray player ουσιαστικά).

Να ξεκαθαρίσω πως γενικά τα Sony ΔΕΝ τα προτείνω, αντιθέτως Toshiba-κιας είμαι κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω διαβασει καποια customer reviews για το την L505 σειρα (S5966/90 κτλ) και αρκετοι αναφερουν μετρια οθονη σε ποιοτητα, γωνιες θεασης, χρωματα, αντιθεση κτλ, ξερει καποιος απο πρωτο χερι να μας δωσει τα φωτα του!

αν η οθονη ειναι good to go τοτε αυριο μπαινει η παραγγελια:flower:

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω διαβασει καποια customer reviews για το την L505 σειρα (S5966/90 κτλ) και αρκετοι αναφερουν μετρια οθονη σε ποιοτητα, γωνιες θεασης, χρωματα, αντιθεση κτλ, ξερει καποιος απο πρωτο χερι να μας δωσει τα φωτα του!

αν η οθονη ειναι good to go τοτε αυριο μπαινει η παραγγελια:flower:

Αυτο που σου ειπα και στο πμ :)

Κοιτα δεν ειναι τοσο υπερβολικά τα πράγματα, με 80% φωτεινότητα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.