Jump to content



Απο VGA σε HDMI


JdCZT

Recommended Posts

Καλημερα παιδες...Αγορασα ενα 3μετρο hdmi καλωδιο χθες για να φαει ποδι το vga που ειχα καιρο μιας και αγορασα την LG M2262D

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-M2262D-PC-LCD-TV-Monitor-22-M2262D-PC.htm

Tο θεμα μου.

Με τις ιδιες ρυθμισεις ολα εγιναν εναν τονο "γαλαζια" ανεβασα τη θερμοκρασια του χρωματος στο μεγιστο...καπως σαν να ηρθε αλλα και παλι...

Οταν του δινω 1920x1080 η επιφανεια εργασιας φευγει εκτος περιγραμματος....τι εννοω...χανω εναρξη μπαρα εργασιων και τα εικονιδια...Εν ολιγης κανω resize απο το control panel της nvidia...πρεπει να την τρεχω σε 1840x1036...

Δοκιμασα το

και ολα ομορφα με φανταχτερα χρωματα κλπ κλπ με απιστευτη ευκρινεια εντυπωσιακα,ΔΕΝ εχω κανενα παραπονο....ΑΛΛΑ...οταν ειμαι στην επιφανεια εργασιας τα οικονιδια και τα γραμματα φαινονται"πριονισμενα" με γωνιες...

Εχω δοκιμασει να την σεταρω και δυσκολα μου καθεται κατι...μπορει απλα να ειμαι δυσκολος εγω η απλα κουλος δεν το αμφισβητω...η μπορει να ειναι ακομα αρχη να και πρεπει να το συνηθισω...ποιος ξερει..Εσεις οταν κανατε τη μεταβαση ειδατε παρομοια αποτελεσματα;Ξενερωσατε με κατι και αν ναι μπορεσατε να το διορθωσετε;

Μαλλον παρασυνηθισα με τη vga...Δεν αμφισβητω την ανωτεροτητα του hdmi απλα την εμπειρια μου εναποθετω και ρωταω μηπως υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε ενα καλωδιο dvi to dvi (λογικα πρεπει να ειχε η οθονη σου στην σισκευασια της)

Δυστυχως δεν ειχε καλωδιο...λες να βρω κανενα αλλο και να το δοκιμασω..υπαρχει περιπτωση το καλωδιακι να ειναι οτι να 'ναι.Δυσκολο το κοβω ομως αφου ειναι ψηφιακο το σημα και μιλαμε για 3 μετρα...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω.....μια δοκιμι θα σε πισει.....παντος εγω εχω μια LG 24αρα και εχω συνδεσει 2 πισι...το ενα με DVI το αλλο με HDMI και παιζω μπαλα με το SOURCE και δεν εχω δει ποτε τετοιο προβλιμα!! και η μια καρτα ειναι 9600GT

edit:τι λειτουργικο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.