Jump to content



windows 7, g41 m/b, ram 6GB? ? ?


foris

Recommended Posts

ΕΧΩ ΚΑΝΗ ΕΝΑ PC Κ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΑ windows 7 ΒΑΣΗΚΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ RAM 4GB Κ ΜΟΛΙΣ ΕΒΑΛΕ Κ ΑΛΕΣ 2 ΚΑΡΤΕΣ ΤΟΝ 1GB ΔΕΝ ΑΝΙΓΕ ΜΕΤΑ.ΠΑΝΤΟΣ Η ΜΙΤΡΗΚΙ ΕΧΕΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ 8 GB

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΒΟΟΙΘΗΣΗ:computer:

Link to comment
Share on other sites

δεν σε καταλαβενω τι να βγαλω?

εχω πανω 2 ΚΑΡΤΕΣ ΤΟΝ 2GB ΔΙΛΑΔΙ 4GB Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ Κ ΤΗΣ 2 ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ 1GB ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΝΟΛΟ 6

θελω να εχω 6GB δεν γινετε τι ειναι λαθως ? απλα δεν καταλαβενω γιατι γινετε αυτο

Link to comment
Share on other sites

χμ.. βασικα αν καταλαβα καλα.. . (και το εχεις διατυπωσει τελειως λαθος..) καρτες των 1gb εννοεις ντιμακια μνημης.., Λογω περιορισμου του Ρ41 για να εχεις μνημες και στα 4 σλοτς πρεπει να ειναι single sided (επειδη ειναι entry lvl chip :/) , εσυ εφοσον εχεις 4 (2χ2) , δεν μπορεις να προσθεσεις αλλη.. . για να πας σε 6 ή 8 gb δηλαδη , πρεπει να βρεις 2gb ντιμακι single side. Συμπερασμα.. η αλλαζεις μητρικη.. η μενεις με 4gb (να ψαξεις για 2gb single side ή 4gb ντιμακι δε συμφερει, ποιο ακριβα θα σου βγει.. ;) )

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισο κατι πρεπει να ειναι η μιτρηκη 64bit η απλα το λογισμικο να ειναι 64 bit

αυτι ειναι η μιτρηκι μου GIGABYTE GA-EP41-UD3L

Δεν ξέρω αν τελικά καταφέρεις να βρεις άκρη με το pc σου, αλλά ένα add-on του firefox όπως αυτό εδώ, θα σε βοηθούσε να βελτιώσεις την ορθογραφία σου.:whip:
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.