Jump to content



TJ07 or something else?


firekiller

Recommended Posts

Λοιπόν θέλω ένα κουτί το οποίο να χει χώρους για μελοντικές αναβαθμίσεις και για μελλοντική υδρόψυξη

Σκέφτομαι για το tj07 γυάλισε :inlove: και σε μένα και στον πατέρα μου(παρόλο που σότι παίρνω με ρωτά που θα βοηθήσει το κάθε τι που θέλω)καθώς του άρεσε και εμφανισιακά η υδρόψυξη(λόγο ησυχίας,εμφάνισης και θερμοκρασιών.Σαν κουτί άρεσε και στους δυο μας οπότε θα μαζέψω λεφτά να το πάρω

Εκτώς και αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο:Cosmos forget it Because i have True Black(και δεν θέλω να βγάζω ανεμιστήρες)

και Lian Σκατ-ι δεν μαρέσουν

Οπότε θ'ελω γνώμες και τι να προσέψω στο 07

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είχα "ερωτευτεί" το TJ-07 όταν το χα πρωτοδεί. Αλλά πολλά τα λεφτά αδερφάκι μου... (300 είχε τότε, τώρα δεν ξέρω) Ομοίως τα lian li δεν μου πολυάρεσαν ούτε εμένα, όμως βρήκα ένα που μου φάνηκε αρκετά πιο ωραίο και είναι παρόμοιας φιλοσοφίας με το Temjin. Είναι το Lian Li V1010 (και V2010 το ψηλότερο). Είναι και φτηνότερο και νομίζω πιο πρακτικό. Δες το! ;)

Link to comment
Share on other sites

οφείλω να πω ότι μαρέσουν και τα δύο αλλα μάλλον θα χω πρόβλημα διότι έχω το τροφοδοτικό του πλαισίου(αυτο που βάζει στα κουτιά του)και υα φτάνει το καλώδιο απο κάτω μέχρι πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Obsidian.

To πιο πληρες κουτι αυτη την στιγμη για μενα.

Για το τροφοδοτικο συμφωνω και 'γω. Υπολογισε το και αυτο.

Εξαρτάται τι υδρόψυξη θέλεις να τοποθετήσεις στο κουτί.

Άρα σκέψου πρώτα τι θες να ψύξεις, για να δείς τι setup θα κάνεις.

Κατ' εμέ TJ07 είναι ο βασιλιάς.

Το Obsidian που ανέφεραν τα παιδιά είναι εξίσου καλό, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω δει κάποια extreme wc εγκατάσταση σε αυτό. Αντίθετα στο δήθεν "ξεπερασμένο" TJ07 υπάρχει άπειρο υλικό από tips σε modding forums.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να το αγοράσουν και θα δεις και extreme watercooling..Το silverstone στην αγορά υπάρχει πάνω από 1 με 1,5 χρονια..

Ενώ το corsair είναι ούτε 3 μήνες στην ελληνική αγορά :)

(Για εξωτερικό δεν ξέρω ποτε βγήκε και για αυτό δεν λέω)

http://www.hardwarecanucks.com/forum/worklog/28135-hardware-canucks-custom-case-mnpctech.html :)

Για εμένα το κουτάκι τις corsair είναι πάνω από όλα,και αυτό θα σου πρωτινά αν είναι να αγοράσεις!

Link to comment
Share on other sites

+1 Ναι αυτό είναι ένας λόγος, μιας και το tj07 είναι από το '06 στην αγορά.

Όμως και πάλι αυτό δεν είναι δικαιολογία γιατί εφόσον το Obsidian παρείχε τόσες ευκολίες, όλο και κάποιος θα μπορούσε να στίσει κάτι καλό σε WC και να το δείξει.

Ο χρόνος θα δείξει... και τα modding sites...:bigsmile:

Για μένα tj07 με κλειστά τα μάτια!!! Αλλιώς κοίτα για lian li σειρά v2000.

Link to comment
Share on other sites

kezm μονος σου το λες! Ο χρονος θα δειξει.

Απλα δεν γινεται να συγκρινεις ενα κουτι 4 χρονων με ενα μερικων μηνων οσον αφορα τις μοντες που εχουν γινει.

Το οτι το silverstone ειναι τεσταρισμενο και πολυ καλο συμφωνοι, αλλα αυτος δεν ειναι λογος -νομιζω- να παραβλεπεις ενα ανωτερο κουτι, διοτι με αυτην την λογικη θα ημασταν κολλημενοι στο παρελθον :)

Btw και στα Cosmos RC-1000(που εχω) / Cosmos S εχουν γινει τρελες μοντες αλλα κανενα δεν ειναι καλυτερο απο το corsair π.χ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις

Όρεξη -φαντασία -Πιάνουν τα χερια σου-εργαλεία -Μεράκι μπορείς να κανεις moddes σε όλα τα κουτιά!

Τώρα του είδους σχόλια αυτό το κουτί είναι έτσι το άλλο είναι αλλιώς δεν πιστεύω ότι στέκουν.

ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ όλα τα full tower έχουν ίδιες διαστάσεις..

Είμαστε λίγο offtopic το έχετε καταλάβει ε?

Άμα μας την πουν δίκιο θα έχουν :p

Και για να είμαι on topic πάλι

@dant3 δεν είναι μόνο το 24pin που είναι κοντό στο psu του Plaisio..

Είναι ολα! (Το cosmos S δίνει επέκταση μόνο του 24pin γιατί έχει το touch button)

@ firekiller οταν λες "το καλόδιο" πιο ενοείς?

Link to comment
Share on other sites

παρε για αρχη ενα τροφοδοτικο...οτι συστημα να κανεις ειναι η αρχη του και

μετα σκεψου που θα βαλεις το hardware σου.

να το πω καπως ετσι,το μηχανημα και χυμα να το βαλεις θα δουλευει, χωρις ενα σωστο psu

θα παιζει?

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα γνωμη μου παρε πρωτα ενα ποιοτικοτερο τροφοδοτικο και μετα το κουτι, υδροψηξεις κτλ! το tj07 το εχω και ειμαι κατα-ευχαριστημενος! μεσα νερακι κτλ! ολα χωρανε μια χαρα! κοιτα το post #1096 http://thelab.gr/showthread.php?t=46402&page=55 να παρεις μια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.