Jump to content



Oθονη 22"-24"


Nick86

Recommended Posts

Εχω καποιες στο μυαλο μου...Με ενδιαφερει να εχει ζωντανα χρωματα.Κυριως βλεπω ταινιες και απο games παιζω αλλα οχι σαν τρελος.Δηλάδη δεν ειναι η βασικη μου προυποθεση να εχω την καλυτερη δυνατη οθονη για games αλλα μια πιο over all οθονη με ζωντανα χρωματα.

LG W2361V-PF 23'' TFT

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169565&u=LG-W2361V-PF-23---TFT

LG W2286L-PF 22'' LED PIANO BLACK

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169578&u=LG-W2286L-PF-22---LED-PIANO-BLACK

Ειναι 1680χ1050

SAMSUNG SYNCMASTER P2370

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168063&u=SAMSUNG-SYNCMASTER-P2370

(δεν εχει hdmi εισοδο).

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι οπου αναφερεις επιλογες δεν κοιτας τι ζηταει ο αλλος..Ουτε 1 απο τις 4 δεν ειναι καν στην τιμη που θελω και αν ειναι ειναι 20αρες..Δηλαδη αυτο δεν υπαρχει...

Οθονη 23-24 μεχρι 220 ευρω με hdmi..so simple...

Εχεις κατι να προτεινεις??δεν με ενδιαφερει τοσο το θεμα gaming οσο τα χρωματα..Ακομα πιο απλο..

Για να εχουμε να λεμε...

Οσο για την dell δεν υπαρχει πουθενα οποτε ακυρο...

Link to comment
Share on other sites

ρωτησες κατι και σου απαντησα.

ΑΥΤΟ που ζητας ΜΟΝΟ σε αυτες τις οθονες θα το βρεις.

ΘΕΛΕΙΣ να παρεις αυτο που ζητας??? δωσε κατι παραπανω. ΔΕΝ ΘΕΣ? παρε ενα ημιμετρο ...

και εγω ξερω πολυ καλα τι σου προτεινα, εσυ δεν θες να καταλαβεις....

την dell την αγοραζεις απο αυτο το site. γιαυτο σου εδωσα το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι διαβασες καπου οτι ζηταω κορυφαια οθονη??Εγω καταλαβαινω οτι ζηταω οθονη 23-24 και ποια ειναι η καλυτερη επιλογη που θα μπορουσα να κανω μεχρι 220 ευρω.Στις οθονες που εχεις βαλει εχεις 2 οθονες κοντα 300 μια οθονη 20αρα και μια που την φερνω μονο απο εξωτερικο και ειναι και 22.Πες μου εσυ τωρα ποιος δεν καταλαβαινει τι??

Οσο για τις επιλογες σου καλες αλλα οταν καποιος ζηταει οθονη με αλλο budget.Στο εχουν ξαναγραψει σε αλλο τοπικ.Οταν καποιος ζηταει κατι κοιτα να προτεινεις συμφωνα με αυτα ποου ζηταει,αλλιως μην προτεινεις.Ειναι πολυ πιο απλο απο οσο φαινεται.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

η πρώτη προσωπικά την συνιστώ ανεπιφύλακτα:big_boss: Super από άποψη τιμής και σχετικά με τα χαρακτηριστικά της ιδιαίτερα στα παιχνίδια τα σπάει....Η δεύτερη που αναφέρεις παραπάνω είναι κυρίως για αναπαραγωγή κυρίως ταινίων Full HD που με το κοντράστ που έχει απλά χαζεύεις...:sarcastic::sarcastic:

βασικά από την στιγμή που αναφέρεις "δυνατή οθόνη για games αλλά μια πιο over all οθόνη με ζωντανά χρώματα"

απλά πάρε την 1η....:neo:

Link to comment
Share on other sites

παρε την lg w2361v! αυτην εχω και εγω τωρα και ξερω απο πρωτο χερι!

με 160Ε παιρνεις ολες τις εξοδους (vga, dvi, hdmi) εχεις full hd, ωραια οθονη (για μενα), στα games ειναι παρα πολυ καλη και εχει και ωραια/ζωηρα χρωματα (σε συγκριση με την προηγουμενη samsung 2232bw που ειχα παντα!)

το μονο που την χαλα λιγο ειναι οι γωνιες θεασης, ειδικα στον κατακορυφο αξονα, αλλα αν την εχεις (οπως οι περισσοτεροι) φατσα-καρτσα τοτε δεν υπαρχει θεμα!

γενικως για την χρηση που την θες, στην συνιστω ανεπιφυλακτα!

edit: ξεχασα να αναφερω πως το καλιμπραρισμα της out of the box ηταν λιγο γτπ! θελει λιγο στρωσιμο, αλλα αμοιβεσαι παρα πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πω οτι κανω υπερβαση στο budget θα το εκανα για αυτη

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169576&u=LG-W2486L-PF-24---LED-PIANO-BLACK

αλλα πολλα τα λεφτα...

ΤΝ φοραει αυτη και κανει τοσο?

Το design πλερωνεις?

Αν θελεις χρωμα ΔΕΝ κοιτας TN panel ( οι προτασεις του lotos εγιναν γιαυτο το λογο και μονο)

Αν θελεις ζωντανα χρωματα (αλλα οχι κατ επεκτασιν και "σωστα" παρε καποια με gloss panel)

Link to comment
Share on other sites

για να μη γράφω άλλο θέμα

εχω το εξης διλημμα:

Lg w2486PF ή Samsung XL2370 η διαφορά σε λεφτα είναι μικρή

υπάρχει κανείς που να εχει και τις δυο?

*χαλαρή χρήση λίγο από όλα σχεδόν καθόλου παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.