Jump to content



Προβλημα Τροφοδοτικου ή μπαταρίας Laptop


MonkeyDLufy

Recommended Posts

Καλησπέρα καταρχήν,

Το πρόβλημά μου,για να μην μακρυγορώ, έχει ως εξης :

Το Laptop μου (Packard Bell) όταν είναι συνδεμένο μόνο το τροφοδοτικό λειτουργεί μια χαρά, ενώ όταν είναι συνδεμένη η μπαταρία+τροφοδοτικό ούτε τη φορτίζει ούτε δίνει ρεύμα στο Laptop. Πλέον λειτουργεί δηλαδή απλά σαν Dekstop επειδή είναι αδύνατον να χρησιμοποιήσω την μπαταρία.

Ευχαριστώ για όποιες συμβουλές εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή έτσι δούλευε ?

"όταν είναι συνδεμένη η μπαταρία+τροφοδοτικό", εννοείς όταν η μπαταρία είναι στη θέση της και είναι συνδεμένο το τροφοδοτικό ?

Μοιάζει σαν να χρήζει service πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή έτσι δούλευε ?

"όταν είναι συνδεμένη η μπαταρία+τροφοδοτικό", εννοείς όταν η μπαταρία είναι στη θέση της και είναι συνδεμένο το τροφοδοτικό ?

Μοιάζει σαν να χρήζει service πάντως.

όχι στην αρχή και για 5 μήνες δούλευε μια χαρά.Πλέον οταν ειναι και τα 2 συνδεδεμένα δε φοτίζει η μπαταρία ούτε μπορεί να λειτουργήσει το laptop (σα να μη δίνει ρεύμα το τροφοδοτικό) ενώ όταν είναι σκέτο το τροφοδοτικό χωρίς την μπαταρία λειτουργεί το laptop.Υποψιάζομαι ότι κάτι τρέχει με την μπαταρία και την επαναφόρτισή της,δλδ ότι δε μπορεί για κάποιο λόγο να φορτιστεί και επίσης ότι όταν είναι συνδεμένη η μπαταρία το τροφοδοτικό δε δίνει ενέργεια στο laptop κατευθείαν αλλά στην ουσία φορτίζει την μπαταρία. Και επειδή δεν μπορεί να την φορτίσει δε γίνεται να δουλεψει με την μπαταρία αλλά μονο χωρίς αυτή.

Link to comment
Share on other sites

όπως τα λές.με μια καινούρια μπαταρία θα είσαι οκ:)

:( ωωωχχχχχ... αυτο ακριβώς δεν ήθελα Τ_Τ δεν ξέρω αν καλύπτεται από την εγγύηση κάτι τέτοιο, έχω ενός έτους και έχω το Laptop 4-5 μήνες.Aπό Μedia-Markt

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά καλύπτεσαι.:)

πήγαινε στο mediamarkt που το αγόρασες με την απόδειξη αγοράς και ζήτα μια καινούρια μπαταρία. να εξηγηθείς καλά τι ακριβώς συμβαίνει για να μην στο κρατήσουν για έλεγχο....απλά να κοτσάρουν μια νέα μπαταρία επάνω να δουν οτι είναι οκ να το πάρεις και να φύγεις

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Τις περισσότερες φορές τα laptop δίνουν για μπαταριες λιγότερο χρόνο εγγύησης από τα hardware μέρη όπως και για τη λειτουργεία των software. Θα αναφέρεται σχετικά στα χαρτία που συνοδεύουν το laptop.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.