Jump to content


Creative X-fi. Παίζουν μόνο τα μπροστινα ηχεία


blkik

Recommended Posts

Έχω την creative X-fi titanium και ηχεία 5.1 επίσης της creative.

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ έχω επιλέξει τόσο απο το contol panel των windows 7 όσο και από το audio console της creative τα 5.1 ηχεία παίζουν μόνο τα 2 μπροστινά και το woofer. Στα tests παίζουν κανονικά και τα 5.

Το cmss είναι ενεργοποιημένο άλλα και να το κλείσω δεν αλλάζει τίποτα. Εχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις αλλά άκρη δεν βρήκα.

Μόνο αν επιλέξω κάποιο εφέ από την καρτέλα EAX τότε παίζουν και τα πίσω αλλά πολύ χαμηλά

Τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να τα κάνω να παίζουν στην ίδια ένταση αυξάνοντας τα db από τα εφέ αλλά το βασικό πρόβλημα παραμένει. Αν επιλέξω εφέ(theater, stone hall κλπ) πάιζουν και τα 5 αν επιλέξω none μόνο τα μπροστινά.

Καμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε μόνο του:suicide2:

Το κανει και εμενα μερικες φορες απο οταν εβαλα τα windows 7,στα vista δεν ειχα κανενα προβλημα.

Απλα το γυριζω σε headphones και μετα παλι σε 5.1 και ειμαι ok!Αν στο κανει ξανα δοκιμασε το!

Link to comment
Share on other sites

Eπισης κι εγω ειχα παρομοιο προβλημα με Χ-Fi σε Win7 και εφτιαξε μόνο του...

Υπαρχει και καποιο αλλο προβλημα, ο Auto Updater λεει οτι δεν αναγνωριζει κανενα Creative προιον στο συστημα μου, ετσι πρεπει να βαζω χειροκινητα τους drivers. To ιδιο και με σας?

Link to comment
Share on other sites

Eπισης κι εγω ειχα παρομοιο προβλημα με Χ-Fi σε Win7 και εφτιαξε μόνο του...

Υπαρχει και καποιο αλλο προβλημα, ο Auto Updater λεει οτι δεν αναγνωριζει κανενα Creative προιον στο συστημα μου, ετσι πρεπει να βαζω χειροκινητα τους drivers. To ιδιο και με σας?

Το κανει μερικες φορες αλλα με κανα δυο refresh στο προγραμμα την "βλεπει" την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.