Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Αρα πρεπει να παμε απο το ενα ακρο του κρατισμου σε αυτο του νεοφιλελευθερου αρπακτικου.

μην επαναλαμβάνομαι...έχω πει πως πρέπει να γίνονται οι ιδιωτικοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Οχι Τζημερο και Μανο. Νεοφιλελευθερισμος χωρις κανενα ελεγχο σε χωρα που δεν μπορει να διαμορφωσει οικονομικη και εξωτερικη πολιτικη απο μονη της. Δεν υπαρχει πιο ηλιθιο και οπισθοδρομιο σχεδιο απο αυτο.

Ακομα και η παντοδυναμες ΗΠΑ επι Ομπαμα εχουν αλλαξει κατευθυνση.

Δε σε ρώτησα τι να μην ψηφίσω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε χάλασε που ο ΟΤΕ έγινε ιδιωτικός (το μόνο που με χάλασε εμένα είναι ότι πούλησαν και τον χαλκό), και τώρα απολαμβάνεις ADSL φτηνό;

Ναι με χαλαει οταν δινεται κατι στο 1/10 της αξιας του... Μια χαρα φθηνο ηταν και πριν το ADSL.

Ανάλογα πρέπει να γίνουν οι ιδιωτικοποιήσεις και σε ΟΣΕ, ΔΕΗ για να ρυθμίζει το κράτος της τιμές.

Ααα εσυ εχεις ξεφυυυγ'..... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Νεοφιλελευθερισμος ΧΩΡΙΣ κανενα ελεγχο λεμε... ο χριστος και η μανα του και η 13 αποστολοι δλδ.. Το ποσο θα ρυθμιζει το κρατος τις τιμες και την ποιοτητα των υπηρεσιων μετα την ιδιωτικοποιηση το ειδαμε στη παροχη ενεργειας στην Kαλιφορνια, στα σχολεια της Γιουτα, στα τρενα τοu UK, στο νερο του παρισιου κτλ.. (Δημοφιλή παραδειγματα:p) Σε χωρες με παπαρια οχι αστεια...

Η ιδιωτικοποιηση φερνει ολα τα κερδη στην εταιρεια που εκμεταλευεται την εκαστωτε υπηρεσια και ολες τις ζημιες στο κρατος.. Απλα και ξεκαθαρα. Τα λοιπα που ξερεται ειναι χειροτεροι λαικισμοι και απο τις πολεμικες ιαχες του Καμμενου.

όταν καταλάβεις ότι πρέπει να δημιουργηθούν δουλειές στον ιδιωτικό τομέα, για να αυξηθεί ο μισθός του κάθε ιδιωτικού υπαλλήλου (εξ αρχής) και μετά του Δημόσιου υπάλληλου..τότε θα αλλάξει αυτή η χώρα...

Απο ποτε το αποτελεσμα δημιουργει την αιτια?? Αναστροφος Ντετερμινισμος ΤΩΡΑ :rofl::rofl::rofl::rofl:

Έγινε επεξεργασία από theo_mich
Link to comment
Share on other sites

Το Σύνταγμα της Ελλάδος στο άρθρο 13 παράγραφος 2 απαγορεύει τον προσηλυτισμό

;)

Σ' ευχαριστώ που δεν με προσηλυτίζεις ενώ στο ζητάω. Προφανώς είναι εύκολο να κρίνεις τα πιστεύω του άλλου άλλα όχι να κρίνουν τα δικά σου. Συνέχισε να έχεις την άποψή σου και επιτέλους σεβάσου και τις απόψεις των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ που δεν με προσηλυτίζεις ενώ στο ζητάω. Προφανώς είναι εύκολο να κρίνεις τα πιστεύω του άλλου άλλα όχι να κρίνουν τα δικά σου. Συνέχισε να έχεις την άποψή σου και επιτέλους σεβάσου και τις απόψεις των άλλων.

Παλικαρι δεν σε πιανω απο πουθενα..:wassat: Που ακριβως δεν δεχτηκα να με κρινεις? Και που δεν σεβαστηκα την αποψη των αλλων?

Καλοπροαιρετη συμβουλη. Μην ζητας δημοσια να σε προσυλητισουν. Εντιμο μπορει να ειναι, αλλα κυριως ειναι λιγοψυχο και αφελες να παραιτήσαι των πνευματικων σου ικανοτητων.

Έγινε επεξεργασία από theo_mich
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρι δεν σε πιανω απο πουθενα..:wassat: Που ακριβως δεν δεχτηκα να με κρινεις? Και που δεν σεβαστηκα την αποψη των αλλων?

Καλοπροαιρετη συμβουλη. Μην ζητας δημοσια να σε προσυλητισουν. Εντιμο μπορει να ειναι, αλλα κυριως ειναι λιγοψυχο και αφελες να παραιτήσαι των πνευματικων σου ικανοτητων.

Φίλε μου ξέρεις τι ψηφίζω. Εγώ δεν ξέρω τι ψηφίζεις. Οπότε σου είναι εύκολο να πετάς ατάκες και στοχευμένες λάσπες σε αυτό που επέλεξα ότι με εκφράζει ενώ εγώ όχι.

Αν θες πρότεινέ μου το ιδανικό κόμμα για σένα για να το κρίνω. Πολιτική συζήτηση κάνουμε μη φοβάσαι. Δόξα τω Θεό που πιστεύεις (αν πιστεύεις) θα κρίνω την πρότασή σου με το ελάχιστο (προφανώς για να ψηφίζω Τζήμερο) μυαλό που διαθέτω και θα αποφασίσω αν μου κάνει ή όχι. Που ξέρεις μπορεί να αλλάξω γνώμη.

Λοιπόν τι θα είναι; ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ, κάτι άλλο;

Αν πάλι θες να επικαλεστείς κάποιο άλλο άρθρο του Συντάγματος περί απορρήτου της ψήφου, δεν πειράζει. Καλή καρδιά.

Αν πάλι πιστεύεις ότι αυτή η στιχομυθία μεταξύ μας είναι ανούσια παράτα το πριν καταντήσουμε σα γραφικοί γέροι σε καφενείο.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπω σφήνα, αν και ΚΑΡΓΑ Νεο-Φιλελεύθερος και έχοντας κάνει μαλακιούλες στο παρελθόν, εδώ θα συμφωνήσω με τον Μάνο:

"Βασικό στοιχείο της φορολογικής πολιτικής της Δράσης, είναι η κατάργηση των φόρων κατοχής στην ακίνητη περιουσία, στην οποία αναφέρθηκε και απόψε, καθώς και η πεποίθηση ότι ένα σταθερό φορολογικό πλαίσιο για μια δεκαετία και η απλούστευσή του θα μειώσουν δραστικά τη φοροδιαφυγή.

Ως προς το ασφαλιστικό, επέμεινε σε ένα συνταξιοδοτικό σύστημα που εγγυάται μια ελάχιστη σύνταξη 700 € για όλους τους πολίτες πάνω από ένα όριο ηλικίας χωρίς εισφορές, ενώ οι πολίτες θα μπορούν να κάνουν εισφορές σε ιδιωτικούς ασφαλιστικούς φορείς για να προγραμματίσουν υψηλότερη σύνταξη"

Αλλά μπαίνει σφήνα ο Τζημέρος και το χαλάει:

Άμεσα σχετιζόμενο με το παραπάνω είναι και η θέση “Να μην ξεχνάμε ότι κάθε εργαζόμενος μετανάστης στερεί μια θέση εργασίας από έναν Έλληνα άνεργο .. τώρα που ο έλληνας είναι απελπισμένος είναι πρόθυμος να δουλέψει και για πολύ λιγότερα.. πολλοί Έλληνες θα δεχόντουσαν να εργαστούν σε οποιονδήποτε τομέα αρκεί να εξασφάλιζαν στοιχειωδώς τα προς το ζην.

ΟΚ! Οι Έλληνες δηλαδή σε νέα μορφή, εκείνη του αλλοδαπού με μισθό πείνας , ίσα ίσα για να αγοράσει καμιά φακή...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης:

ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

ΟΚ! Σε μερικά είναι σωστός αλλά τέτοια δουλοπρέπεια ρε παιδάκι μου...ούτε ο Yes Man και ο Σα (χλα)μάρας δεν έχουν ε -πηδήξει.

Εγώ προτείνω Εθνοκάθαρση και μετεγκατάσταση των Ευρω-πέων στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο κόσμος καίγεται κι ασχολείστε ακόμα με την επιστολή που γράφτηκε για να τον κάνει γνωστό στην Ελλάδα πριν 8 μήνες.

Την ίδια περίοδο που έγραψε την επιστολή, ο πρωθυπουργός σου είχε δηλώσει ότι διοικεί μια διεφθαρμένη χώρα. Είσαι διεφθαρμένος φίλε μου; Σε όλη την επιστολή γράφει ότι διεφθαρμένο είναι το κράτος. Διαφωνείς; Ότι υπάρχουν πολίτες που θέλουν να δημιουργήσουν και τους τρώει το βύσμα και το λάδωμα. Διαφωνείς; Αν θες να κολλήσεις σε μια φράση που έγραψε για να κάνει ντόρο ή στο "εξοχότατη" που είναι από γερμανική μετάφραση, και να διαγράψεις όλο το υπόλοιπο δικαίωμά σου. Αν θες να του κολλήσεις ταμπέλα νεοφιλελεύθερου και να κλείσεις τα αυτιά σου επίσης. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θέλετε να κάνετε στην Ελλάδα τα πάντα κρατικά όταν η κάθε επαφή σας με το κράτος σας κάνει να θέλετε να μεταναστεύσετε.

ΑΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΡΑΤΙΚΑ.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΒΑΘΙΑ ΔΙΕΥΘΑΡΜΕΝΟ ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΛΑΟ.

Αν συμφωνείς ξεκίνα να σκέφτεσαι ποιος θα πατάξει τη διαφθορά και θα αναδιοργανώσει το κράτος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο κόσμος καίγεται κι ασχολείστε ακόμα με την επιστολή που γράφτηκε για να τον κάνει γνωστό στην Ελλάδα πριν 8 μήνες.

Την ίδια περίοδο που έγραψε την επιστολή, ο πρωθυπουργός σου είχε δηλώσει ότι διοικεί μια διεφθαρμένη χώρα. Είσαι διεφθαρμένος φίλε μου; Σε όλη την επιστολή γράφει ότι διεφθαρμένο είναι το κράτος. Διαφωνείς; Ότι υπάρχουν πολίτες που θέλουν να δημιουργήσουν και τους τρώει το βύσμα και το λάδωμα. Διαφωνείς; Αν θες να κολλήσεις σε μια φράση που έγραψε για να κάνει ντόρο ή στο "εξοχότατη" που είναι από γερμανική μετάφραση, και να διαγράψεις όλο το υπόλοιπο δικαίωμά σου. Αν θες να του κολλήσεις ταμπέλα νεοφιλελεύθερου και να κλείσεις τα αυτιά σου επίσης. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί θέλετε να κάνετε στην Ελλάδα τα πάντα κρατικά όταν η κάθε επαφή σας με το κράτος σας κάνει να θέλετε να μεταναστεύσετε.

ΑΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΡΑΤΙΚΑ.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΒΑΘΙΑ ΔΙΕΥΘΑΡΜΕΝΟ ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΛΑΟ.

Αν συμφωνείς ξεκίνα να σκέφτεσαι ποιος θα πατάξει τη διαφθορά και θα αναδιοργανώσει το κράτος.

Eίμαι ιδιωτικός υπάλληλος και θα παραμείνω ιδιωτικός υπάλληλος, οπότε δεν έχω καμία αντίρρηση στο ξερίζωμα των βολεμένων του Δημ.Τομέα.

Να μην αναπτύξω όμως τι εστί Ιδ.Τομέας στο Ελλαδιστάν , όλοι μας γνωρίζουμε, πληγή που δεν κλείνει, αυτό είναι.

Με το να γράφεις ******** όμως για να γίνεις γνωστός, δεν σε κάνει κοινωνικά αρεστό και ούτε δικαιολογεί μερικούς αισχρούς χαρακτηρισμούς , οι οποίοι αναφέρονται μέσα.

Γενικά όταν ανοίγει το στόμα του, πετάει βατράχια...

Και σε παρακαλώ, εσύ να θέλεις Νέο Αφεντικό πάνω από το κεφάλι σου , εγώ δεν θέλω αφεντικά αλλά άτομα που θα υπερασπίζονται τα κεκτημένα του Ελληνικού Λαού και την Ελληνική Γη.

Ο Τζημέρος, δεν είναι ικανός αλλά καιροσκόπος του κ***λου.

Reminder: “Να μην ξεχνάμε ότι κάθε εργαζόμενος μετανάστης στερεί μια θέση εργασίας από έναν Έλληνα άνεργο .. τώρα που ο έλληνας είναι απελπισμένος είναι πρόθυμος να δουλέψει και για πολύ λιγότερα.. πολλοί Έλληνες θα δεχόντουσαν να εργαστούν σε οποιονδήποτε τομέα αρκεί να εξασφάλιζαν στοιχειωδώς τα προς το ζην.

ΟΚ! Οι Έλληνες δηλαδή σε νέα μορφή, εκείνη του αλλοδαπού με μισθό πείνας , ίσα ίσα για να αγοράσει καμιά φακή...

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Eίμαι ιδιωτικός υπάλληλος και θα παραμείνω ιδιωτικός υπάλληλος, οπότε δεν έχω καμία αντίρρηση στο ξερίζωμα των βολεμένων του Δημ.Τομέα.

Να μην αναπτύξω όμως τι εστί Ιδ.Τομέας στο Ελλαδιστάν , όλοι μας γνωρίζουμε, πληγή που δεν κλείνει, αυτό είναι.

Με το να γράφεις ******** όμως για να γίνεις γνωστός, δεν σε κάνει κοινωνικά αρεστό και ούτε δικαιολογεί μερικούς αισχρούς χαρακτηρισμούς , οι οποίοι αναφέρονται μέσα.

Γενικά όταν ανοίγει το στόμα του, πετάει βατράχια...

Και σε παρακαλώ, εσύ να θέλεις Νέο Αφεντικό πάνω από το κεφάλι σου , εγώ δεν θέλω αφεντικά αλλά άτομα που θα υπερασπίζονται τα κεκτημένα του Ελληνικού Λαού και την Ελληνική Γη.

Ο Τζημέρος, δεν είναι ικανός αλλά καιροσκόπος του κ***λου.

Reminder: “Να μην ξεχνάμε ότι κάθε εργαζόμενος μετανάστης στερεί μια θέση εργασίας από έναν Έλληνα άνεργο .. τώρα που ο έλληνας είναι απελπισμένος είναι πρόθυμος να δουλέψει και για πολύ λιγότερα.. πολλοί Έλληνες θα δεχόντουσαν να εργαστούν σε οποιονδήποτε τομέα αρκεί να εξασφάλιζαν στοιχειωδώς τα προς το ζην.

ΟΚ! Οι Έλληνες δηλαδή σε νέα μορφή, εκείνη του αλλοδαπού με μισθό πείνας , ίσα ίσα για να αγοράσει καμιά φακή...

Αυτό που γράφεις και ξαναγράφεις στο τέλος για τους μετανάστες ΔΕΝ είναι θέση του κόμματος. Είναι η πραγματικότητα που ζούμε. Το ότι ο Έλληνας είναι διατεθειμένος να δουλέψει για πολύ λιγότερα είναι μια πραγματικότητα που προέκυψε από την κρίση, δεν στην έφερε ο νεοφιλελευθερισμός του Τζήμερου όπως πιστεύεις. Σήμερα πολλοί Έλληνες δέχονται να εργαστούν σε οποιοδήποτε τομέα αρκεί να εξασφαλίζουν στοιχειωδώς τα προς το ζην εξαιτίας της χρεοκοπίας της οικονομίας μας. Δεν είπε πουθενά ότι οι Έλληνες θέλει να δουλεύουν και να παίρνουν φακές. Αντίθετα στην ομιλία του χτες με το Μάνο ανέφεραν ότι στόχος θα πρέπει να είναι να καταπολεμηθούν οι βολεμένοι του δημοσίου για να επανέλθει η κοινωνική δικαιοσύνη. Ψάξτο.

Το ενδεχόμενο να είναι ένας από μας το ξεχνάμε έτσι; Όταν κάποιος θέλει να συμμαζέψει το κράτος και να προοδεύσει η ιδιωτική οικονομία είναι εχθρός του λαού, καιροσκόπος που θέλει να πλουτίσει. Μακάρι να βγει λοιπόν η αριστερά επιτέλους για να πέσουν οι μάσκες που λέει κι Αλέκα.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα μα κανένα Νεοφιλελεύθερο κράτος, η ιδιωτική οικονομία δεν έφερε την άνοιξη, αντιθέτως η ύφεση έγινε βαθύτερη και τα εργασιακά καταποντίστηκαν.

Το μοντέλο Θάτσερ ουδέποτε δεν είχε και δεν θα έχει επιτυχία.

Αντιθέτως, η Παιδεία και το Κοινωνικό Κράτος , δεν ΝΟΕΊΤΑΙ να μην υπάρχει Κοινωνική Πρόνοια, καταστράφηκαν.

Από τα γεννοφάσκια του ήταν ένα έκτρωμα.

Κρίση = Πληρώνουμε τους τραπεζίτες.

Ο λαός κάθε χώρας πληρώνει τα Bonus των Golden Boys και της Goldman Shit.

Κι εμείς ασχολούμαστε Ιδιωτικός Vs Κρατικός τομέας.

Τα ίδια shit που βράζουν σε ένα καζάνι.

Δεν είμαι, ήμουν , ούτε πρόκειται να γίνω αριστερός στην ζωή μου, δεν μπαίνω κάτω από ταμπέλες.

Link to comment
Share on other sites

Κρίση = Πληρώνουμε τα παραμύθια που πιστέψαμε και ψηφίσαμε τα τελευταία 35 χρόνια

H κριση ειναι κριση ρευστοτητας και αφορα κυριως την κριση του τραπεζικου συστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι και τα δυο;

Στα στενα ορια της Ελλάδος, πρωταρχικο ρολο επαιξε η κακοδιαχειρηση του κρατους και η μεγεθυνση του. Σαφως. Αλλα η κριση που ζουμε δεν ειναι Ελληνικη, απλα οι ελληνικες ιδιομορφίες την ανεδειξαν πιο γρηγορα.

Δες την Ισπανια και την Ιρλανδια, κρατικο χρεος μικροτερο της Γερμανιας ως ποσοστο ΑΕΠ και αυτες βρισκονται στον μηχανισμο, ενω η Γερμανια οχι.

Οι τραπεζιτες μαθανε τον ορο μοχλευση κεφαλαιων και το εκαναν λαστιχο και τωρα που ηρθε η ωρα να πληρωσουν τρεχουν στο μπαμπα κρατος και του λενε "σκαστα", γιατι αλλιως καταρρέει το συμπαν. Too Big To Fail (οποιος δεν εχει δει την ταινια να την δει να καταλαβει τι εγινε το 2008)

On other news: Egan Jones πηγε το αξιοχρεο της Γαλλίας στο ΒΒΒ. Αρχισαν τα προεορτια...

Link to comment
Share on other sites

Στα στενα ορια της Ελλάδος, πρωταρχικο ρολο επαιξε η κακοδιαχειρηση του κρατους και η μεγεθυνση του. Σαφως. Αλλα η κριση που ζουμε δεν ειναι Ελληνικη, απλα οι ελληνικες ιδιομορφίες την ανεδειξαν πιο γρηγορα.

Δες την Ισπανια και την Ιρλανδια, κρατικο χρεος μικροτερο της Γερμανιας ως ποσοστο ΑΕΠ και αυτες βρισκονται στον μηχανισμο, ενω η Γερμανια οχι.

Οι τραπεζιτες μαθανε τον ορο μοχλευση κεφαλαιων και το εκαναν λαστιχο και τωρα που ηρθε η ωρα να πληρωσουν τρεχουν στο μπαμπα κρατος και του λενε "σκαστα", γιατι αλλιως καταρρέει το συμπαν. Too Big To Fail (οποιος δεν εχει δει την ταινια να την δει να καταλαβει τι εγινε το 2008)

On other news: Egan Jones πηγε το αξιοχρεο της Γαλλίας στο ΒΒΒ. Αρχισαν τα προεορτια...

Totaly agree

Link to comment
Share on other sites

Ναι με χαλαει οταν δινεται κατι στο 1/10 της αξιας του... Μια χαρα φθηνο ηταν και πριν το ADSL.

Ο ΟΤΕ όταν πουλήθηκε (κατά ένα ποσοστό του) ήταν μια ζημιογόνος εταιρεία. Αν το κράτος δεν ήξερε να την διαχειριστεί (και σε κάθε εταιρεία που έχει) η αξία της θα πέσει σστο 1/10 που λες. όσο για το bold θα κινηθώ στα όρια της κάρτας, αλλά η (παν)ασχετοσύνη σου αποδεικνύεται από το σχόλιο σου περί τιμών ADSL. Δεν κατάλαβες καλά μάλλον τι έχει γίνει από τότε που άνοιξαν οι τηλεπικοινωνίες. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ADSL πριν την πώληση του ΟΤΕ. Αν υπήρχε ήταν προνόμιο των λίγων και η 2Mbps/1mbps πουλιόταν προς 100 ευρό το μήνα...wake up.

Ααα εσυ εχεις ξεφυυυγ'..... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Νεοφιλελευθερισμος ΧΩΡΙΣ κανενα ελεγχο λεμε... ο χριστος και η μανα του και η 13 αποστολοι δλδ.. Το ποσο θα ρυθμιζει το κρατος τις τιμες και την ποιοτητα των υπηρεσιων μετα την ιδιωτικοποιηση το ειδαμε στη παροχη ενεργειας στην Kαλιφορνια, στα σχολεια της Γιουτα, στα τρενα τοu UK, στο νερο του παρισιου κτλ.. (Δημοφιλή παραδειγματα:p) Σε χωρες με παπαρια οχι αστεια...

Η ιδιωτικοποιηση φερνει ολα τα κερδη στην εταιρεια που εκμεταλευεται την εκαστωτε υπηρεσια και ολες τις ζημιες στο κρατος.. Απλα και ξεκαθαρα. Τα λοιπα που ξερεται ειναι χειροτεροι λαικισμοι και απο τις πολεμικες ιαχες του Καμμενου.

To παράδειγμα των τηλεπικοινωνίων στην Ελλάδα θα σου πω πάλι. Ιδιωτικοποιήθηκε ο ΟΤΕ και άνοιξε ταυτόχρονα και ο τομέας τον τηλεπικοινωνιών. Ο ΕΕΤΤ (δημόσιος οργανισμός) είχε την ευθύνη της ρύθμισης της αγοράς. Έδωσε μέσω τις Κοινωνίας Της Πληροφορίας λεφτά στους εναλλακτικούς παρόχους (δημιούργηθηκαν δουλείες αν επίσης δεν το κατάλαβες), φτιάξανε δίκτυο και στην συνέχεια πουλούσαν DSL σε τιμές ανταγωνιστηκότερες του ΟΤΕ. Έτσι λοιπόν εσύ τώρα μπαίνεις στο thelab και γράφεις ότι γράφεις. Αν ακολουθηθεί το ίδιο μοντέλο σε ιδιωτικοποιήση της ΔΕΗ π.χ. μια χαρά τιμές στο ρεύμα θα έχουμε. Άλλα που να το καταλάβεις...

Απο ποτε το αποτελεσμα δημιουργει την αιτια?? Αναστροφος Ντετερμινισμος ΤΩΡΑ :rofl::rofl::rofl::rofl:

Εσύ δεν καταλαβαίνεις απλά παραδείγματα. Θα καταλάβεις από βασικά οικονομικά; Άστο φίλε..

υ.γ. Οι απαντήσεις μου ήταν ανάλογες του ύφους σου. Σε είρωνες και όσους δεν κάνουν σοβαρή συζήτηση θα απαντάω αναλόγως. Ευχαριστώ τους admins και είμαι ανοικτός σε οποιαδήποτε κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.