Jump to content



SOS , Αγορα PC Αυριο


overlord

Recommended Posts

Καλησπερα , Αυριο πρωι παω απο την αγαπημενη μας οδο να παρω ενα ομορφο pc p4 of course ! Ακουστε και πειτε μου μια γνωμη .

Απο το 1ο καταστημα ramshop:

Case:antec(sx1040)/400w

CPU:p4 2.8C 800fsb H.T

FAN:thermaltake volcano 11

MB:asus p4p800 (στο ιντερνετ αναφερετε σε μια p4p800L η οποια δεν υπαρχει,τεσπα)

RAM:2x256 Kingston pc3200 hyperx

HD:wd 80 gb

DVD:pioneer 121

VGA:gigabyte radeon 9600 pro 128 mb

Συνολο 1100 ευρω.

απο το 2ο μαγαζι hacshop

case:Δεν ξερω πια case να βαλω αλλα παντως μια γυρω στα 130 ευρω οπως πριν

Cpu: SAME

FAN : SAME

MB : Asus p4p800 Deluxe omos

RAM : 1x512 kingston cl3

HD:SAME

DVD:SAME

VGA: ιδια φαινοταν

Συνολο 865 ευρω!!! χωρις το case αν πουμε πως αυτο μαζι με το τροφοδοτικο πανε 130 ευρω τοτε βγαινει 1000 ευρω το μηχανημα.πειτε μου μια γνωμη να δω αυριο το πρωι πριν να φυγω ! Δεν νομιζω να υπαρχουνε τιποτα ασυμβατοτητες ε ? Και η ψυξη πιστευω ειναι αρκετη ε ?

Link to comment
Share on other sites

γιατί το παράτησες το dual στο χακ??? 2χ256 πάρε αν είναι να μείνεις σε 512 σύνολο...

για τα υπόλοιπα, αφού θες τα ίδια, πάρε την deluxe και τα άλλα όπου είναι φτηνότερα...

απλά έχω ακούσει κάμποσα παράπονα για την υποστήριξη και το υφάκι των παιδιών στο ramshop..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Stratos [15-12-2003 και 08:02]

Το Volcano δεν νομιζω να καταφερεις να το βαλεις σε P4. Αντιθετως, υπαρχουν κι αλλες καλες λυσεις

Agree 100%:p

Aσε το χειροτερο.......ΘΟΡΥΒΟΣ !!!!!!

Προτεινο---> Thermalright Heatsink SP 94 και ενα ENERMAX 90cm (speed adjustable)..milame gia ισως το καλυτερο aircooling solution. (γνωμη μου);)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.