Jump to content



psu-crossfire?


koukoubetses

Recommended Posts

απο το να εχεις δυο καρτες μεσα στα ποδια σου και να εχεις ξοδεψει για ενα επιπλεον τροφοδοτικο ,γιατι δεν πουλας την 5770 να παρεις μια 5850 να εισαι πιο καλα και σε εκλυση θερμοτητας μεσα στο κουτι και να μην ψαχνεις ποτε θα βγει το hotfix για cf.

Link to comment
Share on other sites

απο το να εχεις δυο καρτες μεσα στα ποδια σου και να εχεις ξοδεψει για ενα επιπλεον τροφοδοτικο ,γιατι δεν πουλας την 5770 να παρεις μια 5850 να εισαι πιο καλα και σε εκλυση θερμοτητας μεσα στο κουτι και να μην ψαχνεις ποτε θα βγει το hotfix για cf.

το εχω σκεφτει,περιπου το ιδιο βγαινει οικονομικως,αλλα 2χ5770=1χ5870.

θελω να το δοκιμασω κι αυτο (crossfire).

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα Zalman ZM-600HP και 2 Κάρτες HD4890 σε crossfire... απο τότε που τις έβαλα μαζί αρκετές φορές το σύστημα τρώει restart είτε σε benchmarks είτε μέσα σε games... επειδή έχω κάνει αρκετά στο σύστημα μου δεν ξέρω αν όντως φταίει το τροφοδοτικό αλλα το υποπτεύομαι ... σκέφτομαι να περιμένω είτε για το 700αρι 80plus gold της enermax είτε να πάρω ένα μεγαλύτερο αν έχετε να μου προτείνετε... όσο έψαξα για 80plus gold δεν βρήκα κάτι στην ελλάδα ακόμα με πολλά watt..

Link to comment
Share on other sites

koukoubetses 5870 απο μένα ετσι γιατί ειναι η δεύτερη μεγαλύτερη κάρτα της ατι και αν δεν σκοπεύεις να αλλάξεις στο άμεσο μέλλον τσιμπάς και το καλοκαίρι και μια ακόμα για cf που θα έχει πέσει και η τιμή της και θα είσαι άρχοντας...

ον τοπικ τώρα γιατι ξεφύγαμε

corsair για μένα είναι μονόδρομος

αν και chieftec που έχω βάλει σε πολλές συνθέσεις δεν έχουν βγάλει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.