Jump to content



Ετοιμάζετε να μου αφήσει χρόνους ή κατι άλλο παίζει


costpsy

Recommended Posts

Είναι αυτές θερμοκρασίες για να αγχώνεσαι? Τι να πω κι εγώ με τον E8500(με oc @ 4GHz) που σε idle έχω 55 βαθμούς.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι οτι αυτές τις θερμοκρασίες είχα πριν το καθαρίσω και αλλάξω την πάστα.

Με το που τα αλλάζω φτάνει με τη μία 35!

Ε,μετά από 1-2 βδομάδες πάλι 55!! Είναι τρελό!

Έχω αυτή την ψύκτρα!

Link to comment
Share on other sites

νταξει κατανοητο ειναι το οτι περνετε high-end γομαροψυχτρες και σκατε ενα σκασμο λεφτα για να εχετε το καλυτερο αποτελεσμα , αλλα απ την αλλη εφοσον δεν φτανει το threshold...κλαινμαιν! ετσι πιστευω ;) ψυχολογικο ειναι πιο πολυ...ειπαμε οχι και 60 idle σε corsair H50 ας πουμε, αλλα οι θερμοκρασιες σου αν και λιγο ψηλες, δεν πιστευω να εχεις κανα προβλημα :) τα 4ghz τα εχεις ;)

Link to comment
Share on other sites

την H50 να πω την αμαρτια μου την πηρα ποιο πολυ για να την δοκιμασω μπορω να την συστησω η και να την στησω σε καποιο μηχανημα το προβλημα μου δεν ειναι οτι εχω λιγο υψηλες θερμοκρασιες αλλα οτι εχω ξαφνηκα λιγο υψηλες θερμοκρασιες ξαφνικα +10c θελω να πιστευω οτι κατι δεν παει καλα δεν μπορει μετα απο boot to pc να εχει idle temp 50c και για ενα 20λεπτπο που αφησα τα προγραμματα να παιζει μεταξυ 48-52 με το prime eftase τους 70 .....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται η μητρική κανένα bios update?

Τα ίδια ακριβώς κάνει και σε μένα,απλά ξεπερνάει τους 70... τον έχω δει ωα πιάνει και 82...

Έχει άλλο ένα χρόνο εγγύηση, αν θέλει να καεί ας καεί!

Δε θα σκάσουμε κιόλας! :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τόσες μερες βρέθηκε χθες τι εφταιγε το Η50 ειχε πρόβλημα (το εκανα RMA μετα χιλια ζορια στους βλαμενους στο "Frame") και η Zalman σηκωνε τετοια θερμοκρασια η κακομοιρα γιατι το exhaust fan φυσαγε πανω της αντι για εξω ε και αφου ειδα ξανα της παλιες καλες θερμοκρασιες (και σαν ελληναρας ) του εκανα ενα O.C:P και πηγε στα 3.5 με 42 σε idle και 58 σε full load (περιμενω το μεσσημερι να τελειωσει 1 6ωρο prime95 για να εχω ποιο σιγουρα αποτελεσματα

Υ.Γ γιατι ο Core 0 ειναι παντα ποιο ζεστος ο Core1 πιο κρυος και στους Core2,3 συμβαδιζουν οι θερμοκρασιες τους ???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.