Jump to content



Υψηλο lag στο Multiplayer του Modern Warfare 2 στο PC - Κατά πόσο ισχυει;


ChR666

Recommended Posts

@Dolly: μπορεί παλιά να ήταν έτσι, δεκτό αλλά έχουμε να κάνουμε με την εξέλιξη εδώ. Κοινώς όπως και να το κάνεις, το "κάθε πέρσυ και καλύτερα" είναι χειρότερο. Και στο CoD4 τα πράγματα δεν ήταν τέλεια, αλλά έχει επιλογή από nooboservers μέχρι με hardcore mixed modes με "σφιχτούς" κανόνες, τίμιους παίκτες και πιο tactical play. Και δεν πάω καν σε mods του στυλ promod που εκεί το παιχνίδι είναι 400 φορές πιο δύσκολο και σοβαρό.

Απλά στο MW2 δεν έχει νόημα καν να αναφερθείς σε κάτι τέτοιο, όλο το παιχνίδι είναι noob oriented, θες από σύστημα, θες από hacks που θένε μία βδομάδα να τα πιάσουν. Πχ, μαζευτήκαμε προχθές να παίξουμε "σοβαρά" 6 άτομα, μετά από αρκετές προσπάθειες και θέλαμε να κάνουμε join σε ένα game HC Ricochet HQ Pro. Όλη η ομάδα μας είχε κίτρινο ping (~200ms) και όλη η άλλη ομάδα ήταν στα πράσινα.

Go figure.

Link to comment
Share on other sites

εγω θυμαμαι παλια επι ISDN εποχες που ειχαμε κατι "tornado" modems? ετσι γραφεται η ονομασια τους ?

πιαναμε κανα 10ms κατω.

επισης κατι 56αριδες με 130-140ms θεωρουταν ΚΑΛΟ Ping ενω χρηστες με adsl γραμμες ειχαν/με 999ping:p

Link to comment
Share on other sites

@Dolly: μπορεί παλιά να ήταν έτσι, δεκτό αλλά έχουμε να κάνουμε με την εξέλιξη εδώ. Κοινώς όπως και να το κάνεις, το "κάθε πέρσυ και καλύτερα" είναι χειρότερο. Και στο CoD4 τα πράγματα δεν ήταν τέλεια, αλλά έχει επιλογή από nooboservers μέχρι με hardcore mixed modes με "σφιχτούς" κανόνες, τίμιους παίκτες και πιο tactical play. Και δεν πάω καν σε mods του στυλ promod που εκεί το παιχνίδι είναι 400 φορές πιο δύσκολο και σοβαρό.

Απλά στο MW2 δεν έχει νόημα καν να αναφερθείς σε κάτι τέτοιο, όλο το παιχνίδι είναι noob oriented, θες από σύστημα, θες από hacks που θένε μία βδομάδα να τα πιάσουν. Πχ, μαζευτήκαμε προχθές να παίξουμε "σοβαρά" 6 άτομα, μετά από αρκετές προσπάθειες και θέλαμε να κάνουμε join σε ένα game HC Ricochet HQ Pro. Όλη η ομάδα μας είχε κίτρινο ping (~200ms) και όλη η άλλη ομάδα ήταν στα πράσινα.

Go figure.

Άμα ξαναμαζευτείτε ρίξε κανα μήνυμα. Έχω βαρεθεί να παίζω με αντίπαλους GL και noobhacks...

Link to comment
Share on other sites

εγω θυμαμαι παλια επι ISDN εποχες που ειχαμε κατι "tornado" modems? ετσι γραφεται η ονομασια τους ?

πιαναμε κανα 10ms κατω.

επισης κατι 56αριδες με 130-140ms θεωρουταν ΚΑΛΟ Ping ενω χρηστες με adsl γραμμες ειχαν/με 999ping:p

tornado tipa-p, κατι PCI isdn modem ητανε αυτα, αισθητα πιο χαμηλο ping και αυτα και το fritz σε συγκριση με τις μπακατελες τα netmod ( ακομα εχω ενα, χωρις usb εξοδο κιολας, τον ιουνιο κλεινει 9 χρονια λειτουργιας :p ) Θυμαμαι παντως πως οταν εκανα firmware update στο netmod μια μικρη βελτιωση την ειχε, ε γμτ να ειχε η otenet τα ping που εχει σημερα η conn-x, και ας εβαζα 128kbs σαν εκεινο τον καπιταλα γνωστο μου τον bad iron tree :hehe:

Για να τελειωνουμε το θεμα, στο MW2 το αν θα λαγκαρες ή οχι "παιζεται" , στα υπολοιπα φυσιολογικα fps εδω και 10 χρονια απλα ψαχνεις να δεις απτον ingame server browser ποιος server σου κανει ( ενιοτε κοιταζεις q-tracker.com ή κανα x-fire ) και 90% θα εισαι καλυμενος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.