Jump to content



Classified πρόβλημα...


r0y4ax

Recommended Posts

καλησπέρα σας..εχω το σύστημα της υπογραφης εδώ και 1.5 μήνα..ολα καλά και default.

απο εχθές το βράδι όμως και μετά και ενώ έβλεπα μια ταινία HD κάνει ξαφνικά reboot. 1 2 3 4 5 6..φορές ασταμάτητα, ούτε bios μπορώ να μπώ ούτε φυσικα windows.

Δεν είχα χρόνο και το παράτησα...

Καθομαι σήμερα και ενώ ανοίγει κανονικά και κάνω κάποια updates που είχαν τα 7αρια με 3 reboot που ηθελαν, μπαίνει στα 7αρια κανονικά και μετά απο 5MIN 15 reboot ασταμάτητα, δεν προλαβένω ούτε στα bios να μπώ.

Ξέρω οτι δεν ειναι θέμα windows γιατι ΔΕΝ μπαίνει ούτε BIOS.

Το μόνο που είχα βάλει στο bios απο ρύθμιση(οταν το έστησα) ήταν το xmp profile για τις μνήμες και τα άλλα AUTO.

Τα πάντα είναι σε UPS που πλέον είτε το βγάλω εκτός είτε πάνω σε UPS το σύστημα δεν bootaραει στα 7αρια κανονικά, και βέβαια δεν σταματάει τα reboot απο μόνο του.

Τα reboot τα κάνει ακανόνιστα είτε 1 sec μετά την εκκίνηση είτε 1min μετά...

Εχω αποσυνδέση σκληρούς /hdmi καλώδια και οτι περιττή συσκευή απο πάνω του. Τιποτα......

Τι μπορεί να φταίνει?

Απο temps όλα κανονικά 35 idle 50 max ο CPU, 55 to mobo....

Link to comment
Share on other sites

......πολλά ?xD

Μετά απο πολλά clear cmos και αφού μπήκα στα BIOS για λιγο, βλέπω στο smartfun οτι οι ανεμιστήρες απο το CPU, PWR FUN μια βλέπουν 1000rpms μια 0 μια 1235......με ακουμπισα το που τα καλώδια κόλλησε το σύστημα όλο.

Ξέρει κανείς από default, ρεύματα σε i965 +DDR ?

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να την πηγαινες πισω,εφοσον οπως λες,δεν την εχεις πειραξει.μην την σκαλιζεις αλλο την δουλεια.θα πεις το γνωστο.εκει που επαιζα προ σταματησε τελειως και δεν μπουταρει.:shout:.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.