Jump to content



Προβλημα αντιγραφης


5ous

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα σοβαρο προβλημα εχω στο σκληρο του υπολογηστη μου διαφορα αρχεια κυριως ταινιες. Χθες πηγα να αντιγραψω καποιες ταινιες στο εξωτερικο μου σκληρο και μου ελεγε "οτι το αρχειο ηταν πολυ μεγαλο για το φακελο που ειχα επιλεξει" ο δησκος μου ομως ηταν τελειως αδιος. Τι μπορει να φταιει??

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ο εξωτερικος δισκος σου ειναι φορμαρισμενος με FAT32 και οχι NTFS?

Το FAT32 αν θυμαμαι καλα εχει οριο τα 4GB.

Οποτε αν καποιο απο τα αρχεια που προσπαθεις να αντιγραψεις ειναι μεγαλυτερο χρειαζεται να αλλαξεις το File System του εξωτερικου δισκου.

Απο την στιγμη που δεν εχεις τιποτα μεσα, κανε ενα quick format σε NTFS.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε όμως γιατί το NTFS δεν αναγνωρίζεται από άλλες συσκευές πχ Playstation 3 etc.

Στο γράφω γιατί λες για ταινίες οπότε ίσως θα θέλεις να τις αναπαράγεις και αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειναι το FAT32 και πως θα ξεφωρτωσω το δισκο απο αυτο αν γινεται? Παρολα αυτα δοκιμασα να τις περασω και στο ipod μου (το ipod το χρισιμοποιησα ως εξωτερικο οχι με το itunes) αλλα παλι το ιδιο μου λεει. Επειδι εχω 4 σκληρους δοκιμασα να δω αν γινεται η αντιγρφη μεταξυ τους και γινεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι ξαναρωτάς, σου απάντησε σε όλα ο φίλος jax7480 πιο πάνω.

Τι ακριβως ειναι το FAT32 ? => File System

πως θα ξεφωρτωσω το δισκο απο αυτο αν γινεται ? => κανε ενα quick format σε NTFS

Όσο αφορά το ipod εγώ δεν έχω και δεν ξέρω να σου πω... Αλλά αφού είναι της Apple μάλλον δεν θα υποστηρίζει NTFS.

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια:

οσες ηταν μικροτερες απο 4GB εμπαιναν κανονικα => Το FAT32 αν θυμαμαι καλα εχει οριο τα 4GB

PS. Διαβάζεις καθόλου τις απαντήσεις; Ή τσάμπα γράφουμε;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.