Jump to content



Πετάξτε μακριά το δόρυ...


cherryman

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Μετα απο την πολυωρη ενασχοληση μου κατεληξα στα εξης συμπερασματα.

Κατ'αρχας σαν οδηγο μας παιρνουμε το τετραγωνακι που περιβαλλει το Ινδιανο μας.

Αυτο το τετραγωνακι φαινεται πιθανοτατα σε ολους οσους εχουν 16bit στο desktop τους(οσοι δεν εχετε 16bit τωρα ειναι ευκαιρια να το κανετε)και κατα την διαρκεια της κινησης του. Οταν η επανω δεξια γωνια αυτου του τετραγωνου περασει το τελευταιο δεντρακι τοτε αρχιζουμε να παταμε το κουμπι του ποντικιου ωστε να αρχισει να ανεβαινει το ακοντιο.

Το κουμπι το απελευθερωνουμε φυσικα την τελευταια στιγμη αρκει να μην κανουμε Faul.

post-51-1416070696,9095_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να εχουμε σαν μετρο συγκρισης εξ'αρχης για το που θα καταληξει το ακοντιο μας παραθετω τις παρατηρησεις που εκανα.

Αν ακολουθησουμε το προηγουμενο tip με το δεντρακι το ακοντιο πρεπει να περασει ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ (να εφαπτεται δηλαδη)απο την μαυρη γραμμη που εχω σημειωσει. Αν ειναι εστω και 2 πιξελ ψηλοτερα ή χαμηλοτερα η διαφορα στο τελικο αποτελεσμα ειναι περιπου 2 το πολυ 3 μετρα.

Εγω στην συγκεκριμενη περιπτωση εριξα 532.568

Υ.Γ. Ξερω, θα με πειτε τρελο που καθομαι και ασχολουμαι στις 6.40 το πρωι με δαυτο αλλα ειμαι στην δουλεια.

post-51-1416070696,9218_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.