Jump to content



Προβλημα με rar απο rapidshare.com


jax7480

Recommended Posts

Το προβλημα εχει εμφανιστει εδω και 2-2.5 μηνες και δυστυχως δεν εχω βρει τι μπορει να φταιει.

Εχω premium account στο rapidshare.com εδω και 2 χρονια.

Ποτε δεν αντιμετωπισα το παραμικρο προβλημα.

Για τα downloads μου χρησιμοποιουσα τον Internet Download Manager.

Τους τελευταιους 2-2.5 μηνες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:

Κατεβαζω καποια rar αρχεια και κατα την αποσυμπιεση με το winrar μου βγαζει οτι μερικα απο αυτα ειναι corrupted.

To θεμα ειναι οτι αν τα ξανακατεβασω το αρχειο αποσυμπιεζεται σωστα.

Εχει τυχει να χρειαστει να κατεβασω 3 και 4 φορες το ιδιο rar για να γινει σωστα η αποσυμπιεση.

Εχω δοκιμασει να κανω την αποθηκευση σε αλλο δισκο και μου παρουσιαζει το ιδιο προβλημα.

Εχω δοκιμασει εκτος απο τον Internet Download Manager και το Cryptload αλλα και τον JDownloader. Με το ιδιο ακριβως προβλημα.

Σκεφτηκα και το ενδεχομενο να φταιει η συνδεση του Internet. Εβαλα και limit στο οριο του download στα 8Mbps παλι με τα ιδια αποτελεσματα.

Δοκιμασα και εγκατεστησα και νεα εκδοση του winrar με καμια αλλαγη στο αποτελεσμα.

Αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα? εχει γινει εκνευριστικο να κατεβαζω και να ξανακατεβαζω τα ιδια αρχεια.

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Τα download managers ευθυνονται για αυτο.

Ολα τα προγραμματα δυστυχως το χουν αυτο με το Flashget να εχει το μικροτερο failure rate με δικες μου δοκιμες αφου οσα αναφερεις τα χω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

συμβαίνει το ίδιο και με copy-paste του link στον browser;

γιατί δε δοκιμάζεις και τον manager του RS;

δεν θυμάμαι να έχω corrupted αρχεία όσο καιρό τον χρησιμοποιώ

σε αντίθεση με αυτούς που αναφέρατε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.